1. Dziś rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne. W niedzielę podczas wszystkich Mszy świętych głoszone są nauki rekolekcyjne, zaś w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00 i 19.00. Program znajduje się na tablicy ogłoszeń w kruchcie katedry.
  2. Jutro obchodzimy Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Karmelici Bosi zapraszają na uroczystą Mszę świętą na godz. 18.00.
  3. W czwartek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na Szkołę Słowa Bożego, zaś w piątek o godz. 20.00 zapraszamy na oratorium „Siedem ostatnich słów Zbawiciela na Krzyżu” Josepha Haydna.
  4. Rekolekcje dla pracowników służby zdrowia odbędą się w kościele św. Wojciecha na Podwalu od poniedziałku do środy o godz. 18.00.
  5. Za tydzień przeżywać będziemy niedzielę Męki Pańskiej. Przyjdźmy do świątyni z palmami w ręku, uczcijmy Chrystusa, który na krzyżu zakrólował nad światem. Niedziela Palmowa obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Główne uroczystości w Lublinie rozpoczną się już w piątek drogą krzyżową na Majdanku o godz. 18.00. W niedzielę o godz. 12.30 w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne, po nim procesjonalnie młodzi przejdą do katedry. Tutaj o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza święta, której przewodniczyć będzie ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik. Szczegółowy program znajdziemy na plakacie w kruchcie katedry.
  6. Młodzież z KSM rozprowadza przed katedrą palmy. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na cele Stowarzyszenia.

 

 

Słowo życia

Stwórz, o Boże, we mnie serce czyste

 

Chrystus Pan przyjmuje śmierć krzyżową, bo w niej jest moc naszego odkupienia. Otwórzmy się na jej działanie w tym świętym czasie rekolekcji, a powstanie w nas nowy człowiek, który będzie gotowy tracić swe życie, by zachować je na życie wieczne.

Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy z nową mocą doświadczyli Jego przyjaźni i odnowili swoje przymierze z Nim.