1. Dziś w archikatedrze rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne. W niedzielę, podczas wszystkich Mszy świętych głoszone są nauki rekolekcyjne, zaś w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00 i 19.00 dla dorosłych oraz o godz. 12.00 dla młodzieży. Słowo Boże głosi ks. Stanisław Jaskuła, sercanin z Bełchatowa. Program znajduje się na tablicy ogłoszeń w kruchcie świątyni. Dziś też o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie wszystkich łączników.

2. Szkoła Słowa Bożego odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 19.45. Zapraszamy.

3. Za tydzień przeżywać będziemy niedzielę Męki Pańskiej. Przyjdźmy do świątyni z palmami w ręku, uczcijmy Chrystusa, który na krzyżu zakrólował nad światem. Niedziela Palmowa w tym roku będzie ważnym etapem przygotowania młodych na spotkanie z Piotrem naszych czasów w Krakowie. Zachęcamy młodzież do uczestnictwa w Diecezjalnym Dniu Młodych w niedzielę 20 marca. W centralnym etapie uroczystości, o godz. 14.30, młodzież w barwnym korowodzie przyjdzie na Plac Katedralny, tutaj nastąpi poświęcenie palm. O godz. 15.00 w archikatedrze zostanie odprawiona Msza święta, której przewodniczyć będzie arcybiskup Stanisław Budzik. Szczegółowy program znajdziemy na plakacie w kruchcie katedry.

4. Przed katedrą młodzież z KSM zorganizowała kiermasz palm. Dochód przeznaczony jest na organizację ŚDM.

Słowo życia
Nie wspominajcie wydarzeń minionych.
Oto ja dokonuję rzeczy nowej.
Miłosierny jest Pan i łaskawy. On ma moc przemienić pustynię naszego serca w krainę życia. Wystarczy w pokorze serca oddać Mu naszą grzeszną przeszłość i prosić o przebaczenie. Niech Bóg nam błogosławi w tym świętym czasie rekolekcji, abyśmy na nowo zaufali Jego miłosierdziu i doświadczyli nowości życia.