1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę. Są one przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego. Dziękujemy także pochodzącemu z naszej parafii klerykowi Piotrowi za obecność i posługę.
  2. Dzisiaj o godz. 19.45 kolejny koncert IV Lubelskiej Wiosny Organowej. Wystąpi Dawid Wesołowski z Torunia.
  3. Jutro 8 maja przypada uroczystość świętego Stanisława biskupa i męczennika, Patrona Polski. Msze święte jak w dni powszednie. Jest to także dzień imienin arcybiskupa Stanisława Budzika. Pamiętajmy w modlitwie o pasterzu naszej archidiecezji. Odpust u oo. Dominikanów.
  4. W piątek 12 maja o godz. 11.00 odbędą się wojewódzkie obchody Dnia Strażaka. Mszy św. przewodniczyć będzie arcybiskup Stanisław Budzik.
  5. W przyszłą niedzielę podczas Eucharystii o godz. 10.00 dzieci za szkoły Sióstr Urszulanek przyjmą pierwszą Komunię św.
  6. W niedzielę 21 maja o godz. 15.00 spotkanie łączników. Miejscem spotkania będzie klasztor ss. Szarytek przy ul. Dolnej 3 Maja nr 4.
  7. Wychodząc z katedry możemy wesprzeć operację 10-miesięcznej Karolinki Jakóbczyk.

 Słowo życia:

Ja jestem drogą, prawdą i życiem,

nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie

Jesteśmy ludem, który szuka światła pośród ciemności tego świata. Każdy, kto buduje swoje życie na Chrystusie nigdy się nie zawiedzie, bo On prowadzi do domu Ojca. Pokładając ufność w miłosierdziu Pana, prośmy o Jego błogosławieństwo, abyśmy na drodze miłości i cierpienia czynili nasze życie ofiarą miłą Bogu.

7 maja 2023 r.