1. W czwartek, 3 maja, przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w archikatedrze będą odprawiane w porządku niedzielnym, z wyjątkiem Mszy świętej o godz. 13.00. Główną Mszę świętą o godz. 10.00 odprawi ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik z udziałem przedstawicieli władz miasta, samorządu lokalnego, organizacji kombatanckich i szkół. Natomiast wieczorem zapraszamy na czuwanie Maryjne. Modlitwom przewodniczyć będą wierni z parafii Konopnica.
  2. Rozpoczyna się maj, najpiękniejszy miesiąc w roku, poświęcony w sposób szczególny Matce Bożej. Nabożeństwo majowe w naszym sanktuarium odprawiać będziemy codziennie: w dni zwykłe o godz. 18.30 a w niedziele o godz. 18.00.
  3. W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca. Mszę świętą z udziałem dzieci odprawimy o godz. 17.00.
  4. Wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji Arcybiskup Metropolita Lubelski udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w piątek, 4 maja. Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.
  5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.00 dzieci klas III po raz pierwszy przyjmą Komunię św. Spowiedź dzieci, rodziców i chrzestnych odbędzie się w piątek o godz. 16.00.
  6. Za tydzień o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie łączników.

 

Słowo życia:

 Kto trwa we Mnie, przynosi owoc obfity

Nasze życie chrześcijańskie tylko wtedy jest owocne, gdy razem z Chrystusem przeżywamy naszą codzienność i wypełniamy ją miłością. Trwając w Nim nie boimy się umierać dla grzechu i składać swoje życie w darze dla braci. Niech Bóg umocni nas swym błogosławieństwem, abyśmy żyli w Nim i dla Niego.