1. Komunikat Metropolity Lubelskiego.

 

  1. Dziś, w ramach lubelskich obchodów rocznicy chrztu Polski, ksiądz biskup Ryszard Karpiński o godz. 19.00 odprawi Mszę świętą w intencji Ojczyzny. Po Eucharystii zapraszamy na koncert patriotyczny „Polonia, persevera in Christo” – Polsko, trwaj w Chrystusie.

 

  1. W poniedziałek, 25 kwietnia w liturgii Kościoła przeżywamy święto św. Marka Ewangelisty.
  2. We wtorek o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie. Zapraszamy chorych, rodziny, zarząd, pracowników, wolontariuszy i przyjaciół Hospicjum. Będzie to Hospicyjny Dzień Miłosierdzia, zaś Mszę świętą o godz. 19.00 transmitowaną przez radio eR, odprawimy w intencji wszystkich pacjentów Hospicjum.

 

  1. „KUL – kierunek przyszłość”, pod takim hasłem nasza uczelnia organizuje w środę 27 kwietnia Dzień Otwarty KUL. Tego dnia zostanie zaprezentowana pełna oferta dydaktyczna Uniwersytetu oraz program międzynarodowy ERASMUS +.

 

  1. W kalendarz wydarzeń społecznych Lublina na stałe wpisał się już Dzień Solidarności Międzypokoleniowej, który w bieżącym roku będzie obchodzony w piątek 29 kwietnia. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00 Mszą świętą w archikatedrze lubelskiej celebrowaną przez księdza arcybiskupa Stanisława Budzika, następnie uczestnicy przejdą w korowodzie międzypokoleniowym na Plac Zamkowy, gdzie zostanie utworzony symboliczny Most Pokoleń. Zapraszamy lubelskich seniorów, jak również dzieci oraz młodzież.

 

  1. W przyszłą niedzielę o godz. 20.00 zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu naszego organisty, pana Stanisława Diwiszka. W programie utwory J. S. Bacha, G. F. Haendla oraz polskich kompozytorów.

 

 

Słowo życia:

 

Po tym wszyscy poznają, że jesteście uczniami moimi,

jeśli będziecie się wzajemnie miłowali
Bóg, już tu na ziemi, czyni wszystko nowe, gdy uczniowie Chrystusa oddają życie dla braci. Ich świadectwo miłości, często połączone z cierpieniem, toruje Bogu drogę do serc tych, którzy o Nim zapomnieli.
Prośmy o Boże błogosławieństwo, aby zwyciężała w naszej codzienności miłość, która wszystko znosi i wszystko przetrzyma.