1. Dzisiaj o godz. 18.00 rozpoczyna się cykl koncertów pod nazwą V Lubelska Wiosna Organowa. Wystąpi Paweł Moszkowicz z Warszawy. Zapraszamy.
  2. W środę przypada pierwszy dzień Maryjnego miesiąca maja. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.30, w niedzielę i uroczystości o 18.00.
  3. 1 maja, we wspomnienie św. Józefa Robotnika, Msze św. jak w dzień zwykły.
  4. W piątek 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00 i 19.00. Eucharystię w intencji Ojczyzny o godz. 10.00 odprawi bp Józef Wróbel. Udział wezmą m.in. przedstawiciele administracji rządowej, samorządowej, władze miasta, służby mundurowe. Po Mszy św. o godz. 19.00 z racji na trzeci dzień miesiąca, zapraszamy na czuwanie Maryjne. Modlitwom przewodniczyć będą Wojownicy Maryi.
  5. 1 i 3 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  6. Muzeum Wieża Trynitarska będzie otwarte od 1 maja. Do zobaczenia unikatowy XVII-wieczny gobelin „Sceny z życia Abrahama” z kościoła parafialnego w Bychawie. Zostały przygotowane dwie wystawy czasowe: Odcienie Sztuki – dzieła ze zbiorów Muzeum KUL oraz Barwy indyjskiego tańca – orientalne fotografie podróżniczki Elżbiety Dziuk. Atrakcją dla najmłodszych będzie wielkoformatowa animacja legendy o śnie Leszka Czarnego oraz innych lubelskich legend. Wieża Trynitarska to piękne widoki na miasto, klimatyczna kawiarenka oraz 207 schodów do pokonania. Nowością są także wspólne bilety na Wieżę i do Skarbca katedry. Zachęcamy do zwiedzania.
  7. 11 maja w Kijanach odbędzie się III Archidiecezjalna Pielgrzymka Apostolatu Margaretka. Modlitwom przewodniczyć będzie bp Józef Wróbel. Początek o godz. 10.00. Więcej informacji na plakacie w kruchcie katedry.
  8. Działająca przy naszej parafii Świetlica Opiekuńczo-Wychowawcza ogłasza nabór do placówki. Zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
  9. Ofiarą do puszki wspieramy Caritas i wakacyjne dzieło pomocy dzieciom.
  10. Modlitwa zawierzenia kierowców.

 Słowo życia:

Kto trwa we Mnie, przynosi owoc obfity

Nasze życie chrześcijańskie tylko wtedy jest owocne, gdy razem z Chrystusem przeżywamy naszą codzienność i wypełniamy ją miłością. Trwając w Nim nie boimy się umierać dla grzechu i składać swoje życie w darze dla braci. Niech Bóg umocni nas swym błogosławieństwem, abyśmy żyli w Nim i miłowali bliźnich.

28 kwietnia 2024 r.