1. W środę, 22 maja, przypada wspomnienie św. Rity. Zapraszamy na uroczystą Mszę świętą o godz. 19.00, podczas której nastąpi obrzęd błogosławieństwa róż. Są one symbolem Świętej – połączenia radości z cierpieniem. Wszystkich, którzy chcieliby pogłębić duchowość św. Rity oraz wspólnie modlić się za jej przyczyną, zapraszamy w każdą I sobotę miesiąca na godz. 17.00 do sali nr 2 obok kancelarii.
  2. We wtorek o godz. 19.00 ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik odprawi Mszę świętą z udziałem kapłanów, którzy przed 25. laty przyjęli święcenia prezbiteratu.
  3. W czwartek zapraszamy na Szkołę Słowa Bożego.
  4. W piątek, 24 maja, przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
  5. W sobotę podczas Mszy świętej o godz. 10.30 ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik udzieli 5. diakonom święceń prezbiteratu.
  6. Za tydzień o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie łączników.

 

Słowo życia:

 

Po tym wszyscy poznają, że jesteście uczniami moimi,

jeśli będziecie się wzajemnie miłowali
Bóg, już tu na ziemi, czyni wszystko nowe, gdy uczniowie Chrystusa oddają życie dla braci. Ich świadectwo miłości, często połączone z cierpieniem, toruje Bogu drogę do serc tych, którzy o Nim zapomnieli.
Prośmy o Boże błogosławieństwo, aby zwyciężała w naszej codzienności miłość, która wszystko znosi i wszystko przetrzyma.

 19 maja 2019

Dziś ponad 20. osobowa grupa dzieci przyjmuje I Komunię św. Jest to wielki dzień w ich życiu. Niech Jezus Chrystus, który przychodzi do czystych serc naszych dzieci będzie w tym dniu najważniejszy. Niech uroczystość domowa będzie miała także charakter religijny. Gratulujemy rodzicom dobrze spełnionego obowiązku przekazywania wiary.    Przez cały tzw. „Biały Tydzień” dzieci będą przychodziły na godz. 19.00. Rodzicom dzieci I-Komunijnych składamy serdeczne Bóg zapłać za dar ołtarza.