1. Cały Kościół wraz z papieżem Franciszkiem przeżywa uroczystości związane z 100. rocznicą objawień Fatimskich. Przesłanie Maryi z Fatimy jest wciąż aktualne i jest zaproszeniem do nawrócenia, modlitwy i nadziei.
  2. We wtorek podczas Mszy świętej o godz. 19.00 ksiądz biskup Ryszard Karpiński udzieli przygotowanym osobom sakramentu bierzmowania.
  3. W sobotę Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” obchodzi 20. lecie swego istnienia. Stowarzyszenie jest ogólnopolską organizacją formacyjno – edukacyjną, przygotowującą katolików świeckich do realizowania misji Kościoła w łączności z Jego Pasterzami. Z tej okazji o godz. 10.30 w katedrze zostanie odprawiona Msza święta w intencji członków Stowarzyszenia i ich rodzin.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 odbędzie się zebranie łączników. Serdecznie zapraszamy wszystkich zaangażowanych w odnowę parafii. Najbliższe wydarzenie parafialne będziemy przeżywać w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 4 czerwca.

 

Słowo życia:

Ja jestem drogą, prawdą i życiem,

nikt nie przychodzi do Ojca inaczej,

jak tylko przeze Mnie   

 

Jesteśmy ludem, który szuka światła pośród ciemności tego świata. Każdy, kto buduje swoje życie na Chrystusie nigdy się nie zawiedzie, bo On prowadzi do domu Ojca. Pokładając ufność w miłosierdziu Pana, prośmy o Jego błogosławieństwo, abyśmy na drodze miłości i cierpienia czynili nasze życie ofiarą miłą Bogu.