1. W czwartek, 14 maja, obchodzimy święto świętego Macieja Apostoła. Papież Franciszek ogłosił ten dzień Dniem Modlitwy, Postu i Dzieł Miłosierdzia dla Ludzkości. Zachęcamy wszystkich wiernych i ludzi dobrej woli do włączenia się w papieską inicjatywę i zaangażowanie się poprzez modlitwę, post i pełnienie dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, który w naszym sanktuarium wystawiony jest przez cały dzień, można skorzystać z sakramentu pokuty, zachęcamy do wsparcia parafialnej Caritas.
  2. Informujemy, że od poniedziałku Msze święte poranne w dni zwykłe będziemy celebrowali przed Obrazem Matki Bożej. Transmisje Mszy świętych przez Internet będą odbywały się, tak jak poprzednio: w dni zwykłe o godz. 19.00, w niedziele o godz. 11.30.
  3. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy wspierają materialnie naszą parafię podczas kwarantanny; za ofiary wpłacane na konto, w ofiaromacie czy też na tacę. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 

Słowo życia:

Ja jestem drogą, prawdą i życiem,

nikt nie przychodzi do Ojca inaczej,

jak tylko przeze Mnie   

 

Jesteśmy ludem, który szuka światła pośród ciemności tego świata. Każdy, kto buduje swoje życie na Chrystusie nigdy się nie zawiedzie, bo On prowadzi do domu Ojca. Pokładając ufność w miłosierdziu Pana, prośmy o Jego błogosławieństwo, abyśmy na drodze miłości i cierpienia czynili nasze życie ofiarą miłą Bogu.