1. Dziś o godz. 20.00 w archikatedrze rozpoczyna się festiwal: Lubelska Wiosna Organowa. Jest to cykl koncertów organowych, które będą odbywały się w kolejne niedziele maja. Serdecznie zapraszamy! Wszystkie koncerty będą również transmitowane na żywo na kanale Archikatedry.
  2. W poniedziałek, 3 maja, przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w archikatedrze będą odprawiane w porządku niedzielnym, z wyjątkiem Mszy świętej o godz. 13.00. Główną Mszę świętą o godz. 10.00 odprawi ksiądz biskup Józef Wróbel z udziałem przedstawicieli władz miasta, samorządu lokalnego, organizacji kombatanckich i szkół. Natomiast wieczorem zapraszamy na czuwanie Maryjne.
  3. Nabożeństwo majowe w naszym sanktuarium odprawiamy codziennie: w dni zwykłe o godz. 18.30 a w niedziele o godz. 18.00.
  4. W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca. Mszę świętą z udziałem dzieci odprawimy o godz. 17.00.
  5. W sobotę przypada uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. Modlitwą ogarnijmy księdza arcybiskupa Stanisława z okazji jego imienin. Tego dnia podczas Mszy św. o godz. 10.30 i 12.00 dzieci klas III po raz pierwszy przyjmą Komunię św. Spowiedź dzieci, rodziców i chrzestnych odbędzie się w piątek o godz. 16.00.

 

Słowo życia:

 Kto trwa we Mnie, przynosi owoc obfity

Nasze życie chrześcijańskie tylko wtedy jest owocne, gdy razem z Chrystusem przeżywamy naszą codzienność i wypełniamy ją miłością. Trwając w Nim nie boimy się umierać dla grzechu i składać swoje życie w darze dla braci. Niech Bóg umocni nas swym błogosławieństwem, abyśmy żyli w Nim i dla Niego.

Za chwilę nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu. Kształt monstrancji będzie nam przypominał, że Chrystus jest prawdziwym Krzewem Winnym. Będziemy modlić się za cały Kościół święty: naszych pasterzy i nas samych, aby Chrystus, który nas karmi i gromadzi we wspólnocie wierzących, umacniał nas w owocnym przeżywaniu dnia Pańskiego i pomnażał radość z przynależności do Ludu Bożego. Po otrzymaniu błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem, zachęcamy, by pozostać na chwilę indywidualnej modlitwy. Chętni będą mogli wziąć z koszyczka kartkę z tekstem Pisma św. do osobistej refleksji.