1. Słowo Metropolity Lubelskiego.
  2. Uroczyste wprowadzenie ciała zmarłego Pasterza do archikatedry nastąpi w poniedziałek o godz. 18.00, następnie odmówimy nieszpory, o godz. 19.00, zostanie odprawiona Msza święta żałobna, a niej do godz. 22.00 – czuwanie modlitewne przy trumnie. Następnego dnia Msza święta pogrzebowa o godz. 11.00 będzie transmitowana przez TVP Lublin. Po uroczystościach pogrzebowych ciało Zmarłego zostanie złożone w krypcie archikatedry. Już dziś przed obrazem św. Jana Pawła jest wyłożona księga kondolencyjna.
  3. Jutro obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Zapraszamy na uroczystą Mszę świętą o godz. 9.00, a we wtorek w archikatedrze przypada Uroczystość poświęcenia kościoła.
  4. W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na ostatnią już w tym roku szkolnym Szkołę Słowa Bożego.

 

Słowo życia:

Przyjdź Duchu Święty i rozpal w nas ogień swojej miłości

 

Za chwilę otrzymamy Boże błogosławieństwo umacniające nas na drogę odkrywania swojej misji głoszenia dobrej nowiny o Chrystusie w miejscach, w których żyjemy. Po nim, podchodząc do ołtarza, będziemy mogli zabrać ze sobą sól – symbol misji wyznaczonej nam przez Chrystusa, by poprzez swoje działania, modlitwy, poświęcenie, miłość „nadawać smak” światu, do którego Pan nas posyła.

Umocnieni Bożym błogosławieństwem, otwórzmy się na działanie Ducha Świętego, byśmy nieśli płomyk Jego miłości tam, gdzie panuje ciemność.