1. Dekret Metropolity Lubelskiego.
  2. Jutro obchodzimy jest Święto NMP Matki Kościoła. Zapraszamy na uroczyste Msze święte o godz. 9.00 i 19.00. Przez cały miesiąc czerwiec będziemy odprawiali nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusa.
  3. W środę z racji trzeciego dnia miesiąca zapraszamy na czuwanie Maryjne. Modlitwom przewodniczyć będą wierni z parafii Kazimierzówka. O godz. 19.00 kapłani przeżywający srebrny jubileusz święceń będą koncelebrowali Mszę świętą przed przewodnictwem księdza arcybiskupa Stanisława Budzika.
  4. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Przypominamy, że w archikatedrze w każdy czwartek modlimy się podczas wieczornego nabożeństwa o nowe powołania, zaś w każdy piątek po Mszy świętej wieczornej grupa wiernych modli się o świętość kapłanów.
  5. W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 17.00 i 19.00.
  6. W sobotę, 6 czerwca, mija 1. rocznica śmierci arcybiskupa Bolesława Pylaka. O godz. 19.00 ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik odprawi Mszę świętą, po której nastąpi obrzęd poświęcenia tablicy upamiętniającej zmarłego arcybiskupa Bolesława.

 

 

 

Słowo życia:

Przyjdź Duchu Święty i rozpal w nas ogień swojej miłości

 

Przez niemal trzy miesiące byliśmy zamknięci z obawy przed wirusem. Przyszedł czas, by zgromadzić się jako Kościół i prosić Ducha Świętego o jego dary. Niech On pokonuje w nas wszelki lęk, abyśmy wierzyli że Jezus jest Panem, w Nim pokładali naszą ufność i kroczyli drogą miłości.