Informacje duszpasterskie

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 

  1. Jutro obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Zapraszamy na uroczyste Msze święte o godz. 9.00 i 19.00
  2. We wtorek, 22 maja, przypada wspomnienie św. Rity. Czciciele, tej tak popularnej świętej, zapraszają na Mszę świętą o godz. 19.00. Podczas liturgii zostaną poświęcone róże.
  3. W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Przypominamy, że w archikatedrze w każdy czwartek modlimy się podczas wieczornego nabożeństwa o nowe powołania, zaś w każdy piątek po Mszy świętej wieczornej grupa wiernych modli się o świętość kapłanów.
  4. W czwartek przybędzie do naszego sanktuarium grupa księży konwiktorów z KUL. Wezmą udział w nabożeństwie majowym i będą uczestniczyć we Mszy świętej, której przewodniczyć będzie ksiądz biskup Mieczysław Cisło. Po Mszy świętej zapraszamy na Szkołę Słowa Bożego.
  5. W sobotę podczas Mszy świętej o godz. 10.30 ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik udzieli diakonom święceń prezbiteratu.

 

 

Słowo życia:

Przyjdź Duchu Święty i rozpal w nas ogień swojej miłości

 

Prosimy dziś o nowe zstąpienie Ducha Świętego na cały Kościół i na każdego z nas. Niech On pokonuje w nas wszelki lęk, abyśmy wierzyli, że Jezus jest Panem, w Nim pokładali naszą ufność.

Umocnieni Bożym błogosławieństwem, otwórzmy się na działanie Ducha Świętego, aby czynił nas świadkami Chrystusa.