1. Z uwagi na sytuację epidemiczną, w tym roku nie będziemy mogli nawiedzić cmentarzy 1 i 2 listopada. Nie odbędą się też procesje, w których uczestniczymy w Uroczystość Wszystkich Świętych, dlatego dziś procesja, która zwykle odbywa się na cmentarzu, odbędzie się w archikatedrze o godz. 18.00. Poprzez transmisję internetową, w duchowej łączności z wszystkimi pozostającymi w swoich domach, będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych. Zamiast znicza zapalmy świecę i wspominajmy ich z rodziną, tworząc w ten sposób wspólnotę modlitewną ogarniającą pamięcią tych, którzy poprzedzili nas w wędrówce do Domu Ojca. Mszę świętą o godz. 19.00 będzie celebrował ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik.
  2. Jutro 2 listopada, w dzień Zaduszny, Msze święte w archikatedrze będziemy odprawiali jak w dni zwykłe. O godz. 18.00 będzie również procesja, podczas której będziemy modlić się za wszystkich pochowanych w  kryptach a także za poleconych w wypominkach.
  3. Przypominamy, że od 2 do 28 listopada w modlitwie Kościoła będziemy polecali Miłosierdziu Bożemu zmarłych. Ich imiona prosimy napisać na kartkach wspominkowych umieszczonych w kruchcie katedry, następnie złożyć je zakrystii lub w kancelarii. Można też przesłać drogą mailową zaznaczając datę. Tego dnia (o godz. 18.15 – w dni zwykłe, w niedziele o 18.00) zachęcamy do wspólnej modlitwy w katedrze lub w domu, łącząc się duchowo poprzez transmisję internetową.
  4. We wtorek, z racji trzeciego dnia miesiąca, nie będzie czuwania Maryjnego, jedynie po Mszy świętej wieczornej odmówimy 10. różańca i zaśpiewamy Apel Jasnogórski.
  5. W środę, 4 listopada, o godz. 19.00 w archikatedrze zostanie odprawiona Msza święta koncelebrowana za zmarłych biskupów i księży archidiecezji lubelskiej.
  6. W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca. O godz. 17.00 odprawimy Mszę świętą z udziałem dzieci.

Słowo życia

Potem ujrzałem wielki tłum,

z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków

Dziękujmy Bogu, że nas powołał do świętości. Wychwalajmy Boga w Jego wielkiej mocy, niech ona w nas zamieszka wraz z Jego błogosławieństwem.