1. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać i ofiarować za nich odpust zupełny.

2. Jutro 2 listopada, w dzień Zaduszny, Msze święte w archikatedrze będziemy odprawiali jak w dni zwykłe. O godz. 18.00 przejdziemy w procesji po naszej świątyni modląc się za zmarłych biskupów, fundatorów i wszystkich pochowanych w kryptach a także za poleconych w wypominkach.

3. We wtorek, z racji trzeciego dnia miesiąca, zapraszamy na czuwanie Maryjne, które zakończymy apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Modlitwom przewodniczyć będą wierni z parafii Rudno.

4. W środę, 4 listopada, o godz. 19.00 w archikatedrze zostanie odprawiona Msza święta koncelebrowana za zmarłych biskupów i księży archidiecezji lubelskiej. Swoją modlitwą obejmiemy także zmarłych spoczywających w kryptach archikatedry. Zapraszamy.

5. W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca. O godz. 17.00 odprawimy Mszę świętą z udziałem dzieci, godzinę wcześniej zapraszamy ich na spowiedź.

6. W sobotę o godz. 20.00 odbędzie się koncert symfoniczny „Viva Polonia”, z racji zbliżającego się święta Niepodległości.

Słowo życia

Potem ujrzałem wielki tłum,
z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków

Dziękujmy Bogu, że nas powołał do świętości. Wychwalajmy Boga w Jego wielkiej mocy, niech ona w nas zamieszka wraz z Jego błogosławieństwem.