1. Z wiarą w życie wieczne i wdzięcznością modlimy się za Ojca Świętego Benedykta XVI, który powrócił do domu Ojca. Dzisiaj o godz. 10.00 ks. abp Stanisław Budzik odprawi Mszę św. w intencji zmarłego papieża.
  2. We wtorek przypada trzeci dzień miesiąca. Zapraszamy na czuwanie Maryjne, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00, zakończy Apelem Jasnogórskim. Czuwanie poprowadzą wierni naszej parafii.
  3. 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana Uroczystością Trzech Króli. To pierwszy piątek miesiąca. Msze św. w porządku niedzielnym z obrzędem poświęcenia kredy i kadzidła. Mszę św. o godz. 10.00 będzie celebrował bp Adam Bab. Po liturgii wyruszy Orszak Trzech Króli.
  4. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrztu Pańskiego. Mszę św. o godz. 10.00 odprawimy w intencji dzieci, które w minionym roku przyjęły sakrament chrztu św. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi, które otrzymają specjalne błogosławieństwo. Mszy św. o godz. 11.30 przewodniczyć będzie abp Stanisław Budzik. Podczas Mszy św. o godz. 13.00 zastanie zaprzysiężona powołana na lata 2023-27 Rada Duszpasterska naszej parafii. Pełny skład Rady znajdziemy na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii. Msza św. o godz. 17.00 z udziałem chóru „Kantylena”, który wystąpi w ramach wydarzenia Ars Chori 2023.
  5. Trwa wizyta duszpasterska. Dziękujemy wszystkim, którzy zapraszają księży do swoich domów, by wspólnie się modlić o Boże błogosławieństwo.
  6. Za tydzień taca na Metropolitalne Seminarium Duchowne.

Słowo życia

Na świecie było Słowo. Tym, którzy je przyjęli dało moc,

aby się stali dziećmi Bożymi

Chrystus przychodzi do nas dzisiaj w każdej Eucharystii, aby zaświadczyć o swojej nieskończonej miłości do nas i dać nam życie szczęśliwe. Ci, dla których staje się On Chlebem Życia napełniają się Jego mocą i mądrością, aby żyć jak dzieci Boga.

Niech Bóg nam błogosławi w Nowym Roku, abyśmy w Nim pokładali całą naszą ufność.

1 stycznia 2023 r.