1. Dziś o godz. 19.00 odprawimy Mszę św. w intencji wszystkich zmarłych, którzy odeszli od nas w mijającym roku, godzinę wcześniej za tych zmarłych odmówimy różaniec. Będzie to okazja do ofiarowania za nich odpustu. Dziś też z racji Święta Świętej Rodziny o godz. 13.00 odprawimy Mszę świętą w intencji małżeństw i udzielimy im specjalnego błogosławieństwa.
  2. W czwartek ostatni dzień kalendarzowego roku. O godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza święta oraz nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Przed Bogiem, który jest Panem czasu uklękniemy i przeprosimy za wszelkie zło minionego roku, następnie podziękujemy w uroczystym Te Deum za wszelkie łaski otrzymane od Boga oraz poprosimy, byśmy następny rok przeżyli w duchu zawierzenia Opatrzności Bożej.
  3. W piątek Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze święte będziemy odprawiali: pierwszą o godz. 7.00, pozostałe Msze święte w porządku niedzielnym.
  4. Zgodnie z decyzją władz kościelnych w tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Jednak chcemy objąć modlitwą i  błogosławieństwem wszystkie rodziny mieszkające w naszej. Od 4 stycznia będziemy odprawiali Msze święte w intencji mieszkańców poszczególnych rejonów. Program znajdziemy w gablocie w kruchcie katedry oraz na stronie internetowej.

Słowo życia

A Słowo stało się ciałem

i oglądaliśmy Jego chwałę

Kto pokocha Boga, nie zostanie nigdy zawiedziony, ponieważ niczego nie można pokochać pełniej niż Jego. Stawanie się Umiłowanym jest wielką drogą duchową, którą mamy przebyć.

Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy wsparci wstawiennictwem św. Jana Apostoła nie ustawali w dążeniu do pełni miłości.