1. Dziś, w uroczystość odpustową, Msze święte sprawujemy w porządku niedzielnym. O godz. 18.00 na placu Katedralnym odprawimy nabożeństwo z modlitwą wstawienniczą. Będziemy dziękowali Bogu za dar obecności Maryi w świętym wizerunku Pani Katedralnej, za łaski otrzymane przez Jej orędownictwo. O godz. 19.00 rozpocznie uroczysta Msza święta pontyfikalna i procesja różańcowa ulicami miasta. Zachęcamy do nabycia pamiątek, które można otrzymać przed katedrą: „Cud lubelski, Łzy – nadzieje – represje” czy piękną historię błogosławionej lublinianki, Marty Wołowskiej.
  2. Karty wstępu na Arenę Lublin będzie można odbierać od 8 lipca w kancelarii lub zakrystii.
  3. Duszpasterstwo Pielgrzymkowe przy Wydziale Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej w Lublinie zaprasza na tegoroczną pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Zachęcamy do udziału w tych szczególnych rekolekcjach w drodze. Koszt pielgrzymki 75 zł. Zapisy w kancelarii.
  4. W okresie wakacyjnym w lipcu i sierpniu zmieniamy porządek odprawiania Mszy świętych w dni zwykłe. Od poniedziałku będą oprawiane Msze święte o godz. 7.00; 7.30; 8.00 i 19.00. Zachowujemy godziny Mszy świętych sprawowanych w intencjach zbiorowych w piątek i sobotę o godz. 9.00 rano.

 

 

Słowo życia:

Sercami waszymi niech rządzi pokój Chrystusowy

 

 

Kto trudzi się dla głoszenia Ewangelii i z krzyża Chrystusa czerpie moc dla swojego życia, napełnia się Bożym pokojem i niesie go ludziom.

Niech Bóg nam błogosławi na czas wypoczynku, abyśmy doświadczając mocy Jego Słowa stawali się nowym stworzeniem w Chrystusie.