1. Komunikaty KEP i Metropolity Lubelskiego.

 

  1. W środę, 29 czerwca rozpoczynamy w naszym sanktuarium przygotowania do uroczystości odpustowych. Jest to czas słuchania Słowa Bożego, modlitwy i wieczornych czuwań. Tego dnia, w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, podczas wszystkich Mszy świętych głoszone są nauki rekolekcyjne. W dni zwykłe o godz. 9.00 i 19.00. Szczegółowy program oraz krótkie przesłanie na każdy dzień Tygodnia Maryjnego znajdziemy w gazetce Z Maryją ku wspólnocie, którą można nabyć w kruchcie katedry. W środę o godz. 19.00 odprawimy Mszę świętą w intencji naszych księży solenizantów: ks. Piotra Sikory i ks. Piotra Skwiry.

 

  1. W niedzielę, 3 lipca w dzień odpustu, o godz. 18.00 na placu Katedralnym odprawimy nabożeństwo z modlitwą wstawienniczą. W modlitewnym czuwaniu będziemy witali przybywających pielgrzymów. O godz. 19.00 zostanie uroczyście wniesiony obraz Matki Bożej i rozpocznie się  pontyfikalna Msza święta. Po Eucharystii ulicami miasta wyruszy procesja różańcowa z cudownym obrazem Matki Bożej, Pani Katedralnej. Uroczystości zakończymy przed godziną 22.00 aktem zawierzenia Matce Bożej. Prosimy zabrać ze sobą świece.

 

  1. Informujemy, że w ramach duszpasterstwa parafialnego w diecezji, Ksiądz Arcybiskup zwolnił ze stanowiska wikariusza tutejszej parafii ks. Andrzeja Kołodziejskiego i skierował go do pracy w parafii św. Józefa w Kraśniku. Księdzu Andrzejowi dziękujemy za gorliwą, 10. letnią pracę w naszej parafii. Na jego miejsce ksiądz arcybiskup skierował ks. Łukasza Sidora z parafii Chrystusa Króla w Lublinie. Zawierzamy jego posługę opiece Maryi, Pani Katedralnej.

 

  1. W zakrystii przyjmujemy zapisy na karty wstępu na Arenę Lublin w dniu 23 lipca.

 

  1. Dziękujemy księdzu Andrzejowi, proboszczowi z Targowiska za wygłoszone Słowo Boże i zachęcamy do materialnego wsparcia kosztownych prac w jego kościele.

 

Słowo życia:

Ktokolwiek przykłada rękę do pługa, a wstecz się ogląda,

nie nadaje się do Królestwa Bożego

Chrystus Pan pragnie rozpalić ogień miłości w sercach swoich uczniów, aby żyli tylko dla niej w swojej codziennej drodze do nieba i byli czytelnym znakiem Jego obecności pośród ludzi.

Przez wstawiennictwo Maryi, Matki Pięknej Miłości, prośmy o Boże błogosławieństwo, abyśmy krocząc za Jezusem służyli z miłością innym ludziom i doświadczali prawdziwej wolności serca.