1. W poniedziałek modlitwę wypominkową o godz. 18.15 poprowadzi kapelan hospicjum Dobrego Samarytanina. Po Mszy św. o godz. 19.00 członkowie Legionu Maryi rozdawać będą cudowne medaliki. 27 listopada przypada rocznica objawień, które zapoczątkowały kult medalika.
  2. W czwartek przypada święto św. Andrzeja Apostoła, zaś piątek jest pierwszym piątkiem miesiąca grudnia.
  3. W sobotę 2 grudnia o godz. 9.00 bp Józef Wróbel odprawi dziękczynną Eucharystię z racji 40-lecia Studium Rodzinnego Archidiecezji Lubelskiej. O godz. 17.00 spotkanie Grupy św. Rity w sali nr 2 przy kancelarii.
  4. W sobotę 2 grudnia w godz. 10.00-15.00. odbędzie się Ogólnopolska Akcja Charytatywna „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Wolontariusze podczas zbiórki ulicznej nie przyjmują pieniędzy lecz dary rzeczowe: żywność, środki czystości, artykuły szkolne, zabawki, ciepłe ubrania i wszystko, co potrzebne jest dzieciom, rodzinom i osobom samotnym z Polski i Ukrainy. Akcji patronują: Agata Kornhauser-Duda oraz abp Stanisław Budzik.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 odbędzie się zebranie łączników, którzy otrzymają pobłogosławione opłatki wigilijne. Łącznikom dziękujemy za gotowość dostarczenia opłatków do domów parafian. Osoby roznoszące opłatki będą posiadały upoważnienie do przyjmowania dobrowolnych ofiar na potrzeby parafii.
  6. Przyszła niedziela rozpoczyna adwent. Jest to zarazem trzeci dzień miesiąca grudnia. Zapraszamy na czuwanie Maryjne po Mszy św. o godz. 19.00, które poprowadzą przedstawiciele parafii Niedrzwica Kościelna.
  7. Ofiary zebrane dziś do puszek przekażemy dla Caritas na pomoc osobom bezdomnym. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne naszej archidiecezji.

Słowo życia

Weźcie w posiadanie Królestwo,

przygotowane dla was od założenia świata!

Pan jest Dobrym Pasterzem. Każdego dnia możemy doświadczać Jego czułej troski. Należąc do Chrystusowej Owczarni, jesteśmy zaproszeni do służenia bliźnim, gdyż w nich obecny jest Pan. Chrystus Król będzie pytał o naszą miłość na sądzie Bożym i – jak ufamy – otworzy nam podwoje Swojego Królestwa.

Umocnieni Słowem Bożym i Ciałem Pańskim, prośmy o błogosławieństwo Boże, abyśmy wzrastali w miłości i żyli nadzieją życia wiecznego.

26 listopada 2023 r.