1. Dziś w uroczystość Chrystusa Króla obchodzimy Światowy Dzień Młodzieży pod hasłem: ”Wstań, ustanawiam cię świadkiem, tego co zobaczyłeś”. W archikatedrze o godz. 14.15 zostanie odprawiona Msza święta w intencji członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  2. Jutro przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki sakralnej. Już dziś O godzinie 19 zostanie odprawiona Msza święta w intencji organistów i członków chóru. Po liturgii zapraszamy na koncert w wykonaniu Chóru Archikatedry Lubelskiej pod dyrekcją prof. Grzegorza Pecki. Na organach grać będzie Stanisław Maryjewski.
  3. W czwartek o godz. 19.45 odbędzie się Szkoła Słowa Bożego prowadzona przez prof. Mirosława Wróbla. Zapraszamy.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 odbędzie się zebranie wszystkich łączników. Otrzymają oni pobłogosławione opłatki wigilijne. W najbliższych dniach zostaną dostarczone do naszych domów. Osoby roznoszące opłatki będą posiadały upoważnienie do przyjmowania dobrowolnych ofiar  przeznaczonych na potrzeby parafii.
  5. Dziś przy wyjściu z katedry będzie można złożyć ofiarę do puszki na rzecz migrantów przybywających z terenu Białorusi.
  6. Wolontariusze Apostolatu Więziennego Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi przygotowali kiermasz rękodzieła powstałego podczas warsztatów arteterapii w lubelskim Areszcie Śledczym kobiet. Zbiórka z kiermaszu przeznaczona jest na świetlicę dla ubogich dzieci na Filipinach.

 

Słowo życia

 

Jestem królem.

Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu

 

 

Jezus króluje z krzyża, który jest świadectwem Prawdy. Każdy, kto ją odkrywa    i żyje dla niej, idzie za Chrystusem i ogłasza Jego Królestwo.

Prośmy o błogosławieństwo, aby chwała i moc Chrystusa objawiały się w naszym życiu.