1. Obchodzimy dziś Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze święte o godz. 6.00, 7.00, 8.30, 10.00, 17.00 i 19.00. Po Eucharystii o godz. 10.00, sprawowanej na placu katedralnym przez abp. Stanisława Budzika, wyruszy procesja do czterech ołtarzy ulicami: Królewską, Wyszyńskiego, Bernardyńską, Wróblewskiego, Krakowskim Przedmieściem i Królewską. Nasz udział w procesji niech będzie wyznaniem wiary i znakiem czci wobec Chrystusa realnie obecnego w Eucharystii.
  2. Dzisiaj o godz. 20.00 przed katedrą odbędzie się Wieczór Chwały. Radosne uwielbienie Boga i adorację Chrystusa Eucharystycznego poprowadzi Wspólnota Guadalupe wraz z Młodzieżową Orkiestrą Kameralną Eleftheria. Wydarzenie zrealizowano przy pomocy finansowej miasta Lublin.
  3. W czasie trwania oktawy Bożego Ciała, w ramach nabożeństwa majowego jutro i od soboty w ramach nabożeństw czerwcowych, procesja Eucharystyczna wewnątrz archikatedry. Nabożeństwa w dni powszednie o godz. 18.30, w niedzielę o godz. 18.00.
  4. Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik udzielił dyspensy od charakteru pokutnego, w tym od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, w piątek 31 maja 2024 r. wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym na jej terenie. Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłosierdzia i pobożności.

30 maja 2024 r.