1. Jutro w katedrze przypada uroczystość odpustowa św. Jana Ewangelisty. Msze św. o 7.00, 8.30, 10.00 11.30, 17.00 i 19.00. Eucharystii o 11.30 przewodniczyć będzie bp Adam Bab. Podczas każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia wina. Modlitwę różańcową o godz. 18.00 i Mszę św. o 19.00 ofiarujemy za zmarłych w minionym roku. Do tej modlitwy można dołączyć imiona bliskich, którzy odeszli od nas w roku 2023 r. Kancelaria parafialna nie będzie czynna.
  2. W sobotę 30 grudnia, w wigilię Święta Świętej Rodziny, o godz. 18.15 zapraszamy do wspólnego wielopokoleniowego kolędowania. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
  3. W niedzielę 31 grudnia o godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji małżeństw zawartych w mijającym roku w archikatedrze. O godz. 19.00 Msza św. i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie roku 2023.
  4. W okresie poświątecznym rozpoczynamy tradycyjną wizytę duszpasterską. Księża odpowiedzialni za poszczególne regiony duszpasterskie o terminie wizyty powiadomili już wiernych, bądź uczynią to w najbliższych dniach.
  5. Informujemy o dyspensie od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych, jakiej Arcybiskup Lubelski udzielił na piątek 29 grudnia wiernym archidiecezji lubelskiej i innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie naszej archidiecezji. Zachęcamy do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.
  6. W imieniu społeczności Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę.

Słowo życia

W ręce Twe, Panie, składam ducha mego

Chrystus przychodzi do nas w Eucharystii. Ci, dla których staje się On Chlebem Życia, napełniają się Jego mocą i mądrością oraz jak św. Szczepan pokładają nadzieję w Panu i stają się świadkami miłości Boga i bliźniego.

Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy w Nim pokładali całą naszą ufność.

26 grudnia 2023 r.