Informacje duszpasterskie

Święto Świętego Szczepana

 

 

  1. Jutro przypada doroczna Uroczystość odpustowa ku czci św. Jana Ewangelisty. Msze święte będziemy odprawiali w porządku niedzielnym z wyjątkiem Mszy świętej o godz. 13.00. Uroczystej sumie o godz. 11.30 będzie przewodniczył ksiądz biskup Ryszard Karpiński. O godz. 19.00 odprawimy Mszę świętą w intencji zmarłych, którzy odeszli od nas w mijającym 2016 roku, godzinę wcześniej za tych zmarłych odmówimy różaniec. W tym czasie w kruchcie katedry będziemy zapisywać imiona bliskich zmarłych. Przez cały dzień, po każdej Mszy świętej, będziemy święcić wino.
  2. W sobotę ostatni dzień kalendarzowego roku. O godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza święta oraz nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Przed Bogiem, który jest Panem czasu uklękniemy i przeprosimy za wszelkie zło minionego roku, następnie podziękujemy w uroczystym Te Deum za wszelkie łaski otrzymane od Boga oraz poprosimy, byśmy następny rok przeżyli w głębszym zjednoczeniu z Bogiem.
  3. W przyszłą niedzielę Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. O godz. 11.30 uroczystą Mszę świętą będzie celebrował ksiądz biskup Mieczysław Cisło. O godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji małżeństw, które w mijającym roku zawarły w archikatedrze sakramentalny związek małżeński.
  4. Z tej racji, że niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego wypada 1 stycznia, liturgiczny obchód uroczystości Świętej Rodziny został przeniesiony na piątek 30 grudnia. Zapraszamy na główne Msze święte o godz. 9.00 i 19.00.

Słowo życia

Na świecie było Słowo. Tym, którzy je przyjęli dało moc,

aby się stali dziećmi Bożymi

 

Chrystus przychodzi do nas dzisiaj w każdej Eucharystii, aby zaświadczyć o swojej nieskończonej miłości do nas i dać nam życie szczęśliwe. Ci, dla których staje się On Chlebem Życia napełniają się Jego mocą i mądrością, aby żyć jak dzieci Boga.

Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy w Nim pokładali całą naszą ufność.