Srebrny jubileusz bpa Mieczysława Cisło transparent

W święto Ofiarowania Pańskiego 2 lutego 2023 roku bp Mieczysław Cisło przewodniczył Eucharystii dziękczynnej z okazji 25lecia sakry. Homilię wygłosił ksiądz abp Józef Michalik.

Przybyłych gości powitał ks. abp Stanisław Budzik zaznaczając, że ks. bp Mieczysław jest następcą apostołów, sługą ewangelii oraz świata. Swoją dziękczynną modlitwą za dar powołania Jubilata ogarniało wielu biskupów zgromadzonych wokół ołtarza jak również licznie zgromadzeni kapłani, osoby życia konsekrowanego i wierni, jak również parlamentarzyści, władze miejskie i wojewódzkie. Wśród wielu słów wdzięczności za dar powołania i posługi księdza Jubilata przesłał słowa gratulacji Ojciec Święty papież Franciszek.

Jubilat urodził się 15 sierpnia 1945 r. w Niemirówku. W 1964 roku wstąpił do seminarium duchownego w Lublinie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1970 r. w Lublinie z rąk bp. Piotra Kałwy. Najpierw był wikariuszem w parafii św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie, później w parafii św. Anny w Lubartowie. Od 1975 do 1977 r. studiował teologię dogmatyczną w Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, gdzie w 1981 r. obronił doktorat. Tego samego roku w październiku rozpoczął pracę w Wyższym Seminarium Duchownym w Lublinie. Był tam wykładowcą, prefektem, wicerektorem, a później rektorem, pracując równocześnie na Wydziale Teologii KUL. 2 lutego 1998 r. z rąk abp. Józefa Życińskiego przyjął święcenia biskupie. W ramach Konferencji Episkopatu Polski pełnił funkcje przewodniczącego Rady Katolików Świeckich oraz współprzewodniczącego Zespołu ds. Dialogu z Kościołem Ewangelickim. Był członkiem zespołu duszpasterskiego ds. kontaktów z Kościołem Greckokatolickim na Ukrainie, przewodniczącym Komitetu KEP ds. Dialogu z Judaizmem oraz przewodniczącym Rady KEP ds. Dialogu Międzyreligijnego. To właśnie ze swojego wkładu w dialog międzyreligijny najbardziej znany jest bp Mieczysław nie tylko w archidiecezji, ale także w całej Polsce.