1. Codziennie podczas wieczornych nabożeństw odmawiana jest nowenna do Bożego miłosierdzia.
  2. Z racji 450. rocznicy podpisania Unii Lubelskiej, w środę 24 kwietnia o godz. 17.00 w archikatedrze, odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne. Natomiast o godz. 19.00 odprawimy Mszę świętą w intencji ks. Grzegorza Grabarczyka z okazji jego imienin. Zapraszamy.
  3. W piątek, z racji Oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Ksiądz biskup Ryszard Karpiński w tych dniach obchodzi 60. rocznicę święceń kapłańskich. Zapraszamy na uroczystą Mszę świętą dziękczynną w sobotę o godz. 11.00.
  5. Najbliższa niedziela jest Świętem Miłosierdzia Bożego. W tym dniu przeżywać będziemy kolejne wydarzenie parafialne, w którym zechcemy przeżyć prawdę naszego powołania w Kościele. Jako ochrzczeni jesteśmy żywymi kamieniami Bożej Świątyni i mamy swoje niepowtarzalne miejsce we wspólnocie Kościoła.
  6. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wystosował apel o wsparcie odbudowy katedry Notre-Dame. Przy wyjściu z katedry będzie można złożyć ofiarę do puszki na ten cel.

 

 

Słowo życia:

Zmartwychwstał Chrystus, Pan nasz i nadzieja!

 

Śpiewajmy Panu całym swoim życiem radosne ALLELUJA. Złóżmy Mu hołd uwielbienia, wdzięczności i szczerego oddania i bądźmy dla siebie nawzajem świadkami nowego życia, opromienionego chwałą Jego zmartwychwstania.

Umocnieni Bożym błogosławieństwem, głośmy wszystkim spotkanym ludziom, że Chrystus Zmartwychwstał i żyje pośród nas.