1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny, który ma nam przypomnieć o misyjnej naturze Kościoła i obowiązku modlitwy za misjonarzy. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, podczas którego będziemy Bogu polecali tych, którzy głoszą Ewangelię Chrystusa. Dziś też o godz. 19.00 ks. bp Józef Wróbel odprawi Mszę świętą w intencji pracowników Służby Zdrowia, z okazji ich patronalnego święta.

2. W czwartek, 22 października przypada wspomnienie św. Jana Pawła II. Jest to także czwarta rocznica ingresu abp. Stanisława Budzika do archikatedry. O godz. 9.00 i 19.00 odprawimy uroczyste Msze święte, po których będzie można ucałować relikwie świętego Papieża.

3. Wraz z nowym rokiem akademickim, rozpoczynamy w archikatedrze comiesięczne spotkania Szkoły Słowa Bożego. W najbliższy czwartek, po Mszy świętej o godz. 19.00 ks. prof. Mirosław Wróbel będzie prowadził rozważania na temat Ewangelii z najbliższej niedzieli. Serdecznie zapraszamy.

4. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego – czas poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Przez cały listopad w modlitwie różańcowej będziemy polecali Bogu naszych bliskich zmarłych. W kruchcie katedry umieszczone są kartki wypominkowe, na których prosimy wypisać imiona bliskich zmarłych. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub w kancelarii.

5. Przy wyjściu z katedry są zbierane ofiary do puszki, z których dochód jest przeznaczony na Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego.

6. Za chwilę, po błogosławieństwie kończącym liturgię Mszy świętej, każdy będzie mógł otrzymać indywidualne błogosławieństwo kapłańskie oraz program Roku Miłosierdzia. Znajdziemy w nim logo Roku Świętego i jego wyjaśnienie oraz kalendarz wydarzeń parafialnych i modlitwę. W domu zachęcamy do odmawiania tej modlitwy.

Słowo życia
Oddajcie Panu chwałę i uznajcie Jego potęgę

Bóg jest jedynym Panem, godnym naszego uwielbienia i czci. Każda władza ludzka pochodzi od Niego i jest służbą drugiemu człowiekowi.
Umocnieni Bożym błogosławieństwem, razem z Matką Bożą Różańcową, dziękujmy Panu za misjonarzy – niezwykłych świadków wiary, za ich wytrwałą nadzieję i trud miłości i prośmy, aby głoszona przez nich Ewangelia zdobywała serca ludzi.