1. Dziś przeżywamy doroczny odpust ku czci NMP Płaczącej. Msze święte odprawiamy w porządku niedzielnym. Główna Msza święta rozpocznie się na Placu Katedralnym o godz. 19.00. Po liturgii ulicami miasta wyruszy procesja różańcowa z obrazem Matki Bożej, Pani Katedralnej. Uroczystości zakończymy przed godz. 22.00 aktem zawierzenia Matce Bożej. Prosimy zabrać ze sobą świece. Szczegółowy program oraz krótkie przesłanie, które przygotował nasz rekolekcjonista ks. prof. Sławomir Bylina, znajdziemy w gazetce Z Maryją ku wspólnocie. Są tam umieszczone także teksty liturgiczne, śpiewy oraz rozważania różańcowe. Mszę świętą na Placu Katedralnym odprawimy w intencjach pielgrzymów. Od 18.00 podczas nabożeństwa będą odczytywane intencje, które można  składać już teraz w kruchcie katedry. Zachęcamy do nabycia pamiątek związanych z cudem lubelskim.
  2. Bardzo serdecznie dziękujemy księdzu profesorowi za słowo Boże wygłoszone podczas rekolekcji.
  3. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę po pandemii wraca do tradycyjnej formy pielgrzymowania i wyruszy w tym roku 3 sierpnia. Zapisy w parafiach trwają do 25 lipca. Zachęcamy tych, którzy nie mogą osobiście pielgrzymować, do składania intencji w funduszu „Idę z Tobą”. Koszt pielgrzymki 75 zł. Zapisy w kancelarii.
  4. W okresie wakacyjnym w lipcu i sierpniu zmieniamy porządek odprawiania Mszy świętych w dni zwykłe. Od jutra będą oprawiane Msze święte o godz. 7.00; 7.30; 8.00 i 19.00. Zachowujemy godziny Mszy świętych w intencjach zbiorowych w piątek i sobotę o godz. 9.00 rano.
  5. Również w okresie wakacyjnym zmieniają się godziny stałych dyżurów w konfesjonale. W lipcu, sierpniu i wrześniu spowiadać będziemy codziennie, w dni zwykłe od 10.00 do 12.00 oraz podczas nabożeństw.

 

Słowo życia:

Sercami waszymi niech rządzi pokój Chrystusowy

Kto trudzi się dla głoszenia Ewangelii i z krzyża Chrystusa czerpie moc dla swojego życia, napełnia się Bożym pokojem i niesie go ludziom.

Niech Bóg nam błogosławi na czas wypoczynku, abyśmy doświadczając mocy Jego Słowa stawali się nowym stworzeniem w Chrystusie.