1. Polski Związek Chórów i Orkiestr organizuje w Archikatedrze Lubelskiej koncerty kolęd ARS CHORI. Szczegółowy program wszystkich koncertów znajdziemy w kruchcie katedry.
  2. Trwa wizyta duszpasterska. Dziękujemy wszystkim, którzy zapraszają duszpasterzy do swoich domów. W niektórych kamienicach odbywają się sąsiedzkie spotkania pokolędowe. Jest to okazja do głębszego poznania się i podzielanie opłatkiem. Dziękujemy szczególnie łącznikom, którzy organizują kolędę w swoim środowisku.
  3. Za tydzień, w niedzielę Chrztu Pańskiego, podczas Mszy świętej o godz. 13.00 będziemy błogosławić dzieci, które w minionym roku przyjęły sakrament chrztu świętego.
  4. Za chwilę nastąpi obrzęd poświęcenia kadzidła i kredy. Zachęcamy, aby na drzwiach swoich domów poświęconą kredą napisać litery: „C+M+B” oraz rok – 2019. Skrót ten oznacza: „Christus mansionem benedicat” (Niech Chrystus błogosławi to mieszkanie). Umieszczenie tych znaków na drzwiach domu niech będzie wyrazem naszej wiary.

 

 

Słowo życia

Ujrzeliśmy Jego gwiazdę

I przybyliśmy z darami pokłonić się Panu.

 

Jak gwiazda Mędrcom, tak nam objawia się Boża prawda, byśmy idąc za jej światłem, doszli do Chrystusa i dostąpili zbawienia. Niech w tej drodze za Bożym światłem towarzyszy nam błogosławieństwo i nadzieja.