1. Dziś o godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji małżeństw, które w mijającym roku zawarły w archikatedrze sakramentalny związek małżeński.
  2. We wtorek, trzeci dzień miesiąca. Zapraszamy na czuwanie Maryjne. Modlitwom przewodniczyć będą wierni z parafii Żulin.
  3. W piątek, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana świętem Trzech Króli. Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. O godz. 12.00 z Placu Zamkowego do archikatedry wyruszy orszak Trzech Króli. Tutaj o godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza święta, której będzie przewodniczył ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik. Podczas każdej Mszy świętej nastąpi obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła.
  4. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrztu Pańskiego. Z tej okazji na godz. 13.00 odprawimy Mszę św. w intencji dzieci, które w minionym roku przyjęły sakrament chrztu św. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi – w tym dniu otrzymają specjalne błogosławieństwo.
  5. Trwa wizyta duszpasterska. Dziękujemy wszystkim, którzy zapraszają duszpasterzy do swoich domów, wspólnie się modlą i dają możliwość bliższego poznania problemów parafian.

 

 

 

Słowo życia

 

Na świecie było Słowo. Tym, którzy je przyjęli dało moc,

aby się stali dziećmi Bożymi

 

Chrystus przychodzi do nas dzisiaj w każdej Eucharystii, aby zaświadczyć o swojej nieskończonej miłości do nas i dać nam życie szczęśliwe. Ci, dla których staje się On Chlebem Życia napełniają się Jego mocą i mądrością, aby żyć jak dzieci Boga.

Niech Bóg nam błogosławi w Nowym Roku, abyśmy w Nim pokładali całą naszą ufność.