1. II Niedziela Wielkanocna jest Świętem Miłosierdzia Bożego. W godzinach od 14.00 do 17.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Zachęcamy do osobistej modlitwy, by zawierzać dziś Bożemu Miłosierdziu losy świata i każdego człowieka.
  2. Uwzględniając ostatnie regulacje rządowe ws. pandemii informujemy, że od jutra w archikatedrze lubelskiej w nabożeństwie może uczestniczyć 65 osób. Przypominamy, że w każdą niedzielę jest odprawianych osiem Mszy świętych.
  3. Otrzymujemy liczne zapytania dotyczące możliwości zamawiania intencji Mszy świętej. Informujemy, że można to uczynić telefonicznie, w godzinach urzędowania kancelarii, albo drogą mailową.
  4. W czwartek przeżywać będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, głównego Patrona Polski, w sobotę święto Świętego Marka Ewangelisty.
  5. W piątek o godz. 19.00 odprawimy Mszę świętą w intencji ks. Grzegorza z okazji jego imienin.
  6. Już za tydzień przeżywać będziemy kolejne wydarzenie dotyczące tajemnicy Eucharystii. Zobaczymy w prezbiterium ustawioną kopię ikony Rublowa Trójca Święta. Podczas liturgii zwrócimy uwagę na istotny element Eucharystii jakim jest Komunia święta, uczta, która jest przedsmakiem wiecznej uczty w niebie.
  7. Odwołujemy zaplanowane uroczystości I Komunii świętej i bierzmowania. Nowe terminy uzgodnimy z rodzicami.

 

 

Słowo życia:

Dziękujcie Panu, bo jest miłosierny

 

Uwielbiajmy Boga w tajemnicy Jego miłosierdzia. Niech stanie się  dla każdego z nas niewyczerpanym źródłem nadziei i wezwaniem do okazywania miłości miłosiernej naszym braciom.

Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy mogli pojąć głębię Jego miłosierdzia i wypraszać je dla świata.