1. Zaproszenie Metropolity Lubelskiego.
  2. We wtorek 28 sierpnia, po Mszy świętej wieczornej odbędzie się koncert Witamy Niepodległość w wykonaniu Zespołu Grodzieńskie Słowiki. Zapraszamy.
  3. W piątek, z okazji Dnia Solidarności i Wolności, o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji żyjących i zmarłych, którzy brali udział w ruchu solidarnościowym na rzecz wolności Ojczyzny.
  4. Od soboty, 1 września, powracamy też do przedwakacyjnego porządku odprawiania Mszy świętych w dni zwykłe, a mianowicie: o godz. 6.30; 7.00; 7.30; 8.00; 8.30, 9.00 oraz 19.00.
  5. W dniach 1 i 2 września odbędą się uroczystości w sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej. Tradycyjnie już mieszkańcy Lublina, w przeddzień uroczystości, udają się w pieszej pielgrzymce do Wąwolnicy. W sobotę o godz. 6.30 będzie odprawiona Msza święta, a po niej wyjście na szlak pielgrzymi do Wąwolnicy. Zapraszamy! Szczegółowy program uroczystości znajdziemy w kruchcie katedry.
  6. Przy wyjściu z katedry będzie można złożyć ofiarę do puszki na rzecz potrzebujących dzieci. Caritas organizuje akcję: Tornister pełen uśmiechu.

 

Słowo życia:

Tyś wielką chlubą naszego narodu

Wychodzimy z tej ofiary umocnieni i przemienieni przez Chrystusa, by nieść naszej Ojczyźnie cząstkę dobra, jaką Bóg złożył w nasze serca.

Idźmy z błogosławieństwem Boga i opieką Maryi.