1. Dzisiaj wraz z całym Kościołem przyzywamy mocy Ducha Świętego i prosimy o Jego dary. O godzinie 18.00 trzeci koncert Lubelskiej Wiosny Organowej. Brzmienie organów katedralnych zaprezentuje Jan Bogdan Narloch z Koszalina.
  2. Jutro obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Zapraszamy na uroczyste Msze święte o godz. 9.00 i 19.00.
  3. W środę 22 maja przypada wspomnienie św. Rity. Czciciele tej Świętej, zapraszają na Mszę św. o godz. 19.00. Podczas liturgii zostaną poświęcone róże.
  4. W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. W naszym sanktuarium we czwartki modlimy się podczas wieczornego nabożeństwa o nowe powołania, w piątki po Mszy św. wieczornej grupa wiernych modli się o świętość kapłanów.
  5. W czwartek bp Adam Bab udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży klas VIII z naszej parafii. Po liturgii, ok. godz. 20.00 zapraszamy do udziału kolejnym spotkaniu Szkoły Słowa Bożego.
  6. Przyszła niedziela to Uroczystość Najświętszej Trójcy. O godz. 10.00 rocznica pierwszej Komunii dzieci z naszej parafii. Zapraszamy także do katedry na godz. 18.00 na finałowy koncert Lubelskiej Wiosny Organowej. Litanię Loretańską odmówimy po Mszy św. o godz. 17.00.
  7. W niedzielę 26 maja Eucharystią sprawowaną przez abp. Stanisława Budzika w katedrze o godz. 15.00, rozpocznie się Marsz Życia i Rodziny. Po liturgii uczestnicy marszu wyruszą do Ogrodu Saskiego. Tam odbędzie się Festyn Rodzinny, zakończony koncertem zespołu Fedor Family [Komunikat]
  8. Już dzisiaj zapraszamy do udziału w uroczystościach Bożego Ciała w dniu 30 maja. Główną Mszę św. godz. 10.00 odprawi Metropolita Lubelski, po niej tradycyjna procesja. O godz. 20.00 Wieczór Chwały, który poprowadzi Wspólnota Guadalupe.
  9. Ofiarami do puszki wspieramy akcję Caritas Wakacyjne dzieło pomocy dzieciom.

Słowo życia:

Przyjdź Duchu Święty i rozpal w nas ogień swojej miłości

Prosimy dziś o nowe zstąpienie Ducha Świętego na cały Kościół i na każdego z nas. Niech On pokonuje w nas wszelki lęk, abyśmy wierzyli, że Jezus jest Panem, w Nim pokładali naszą ufność.

Umocnieni Bożym błogosławieństwem, otwórzmy się na działanie Ducha Świętego, aby czynił nas świadkami Chrystusa.

19 maja 2024 r.