1. Jutro obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Msze święte tego dnia będziemy odprawiali: pierwszą o godz. 7.00 następnie o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i po południu o godz. 17.00 i 19.00, podczas której ksiądz biskup Ryszard Karpiński udzieli przygotowanym osobom sakramentu bierzmowania.

 

  1. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Zapraszamy na Msze święte o godz. 9.00 i 19.00.

 

  1. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Najświętszej Trójcy, o godz. 13.00 ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik odprawi Mszę świętą, następnie otworzy wystawę poświęconą Prymasowi Tysiąclecia, kard. Stefanowi Wyszyńskiemu.

 

  1. Za tydzień godz. 16.00 odbędzie się spotkanie łączników.

 

  1. Grupa św. Rity, z racji swego patronalnego święta, zaprasza wszystkich czcicieli świętej Rity na Mszę świętą 22 maja o godz. 19.00.

 

 

Słowo życia:

Przyjdź Duchu Święty i rozpal w nas ogień swojej miłości

 

Prosimy dziś o nowe zstąpienie Ducha Świętego na cały Kościół i na każdego z nas osobiście. Niech On pokonuje w nas wszelki lęk, abyśmy wierzyli że Jezus jest Panem, w Nim pokładali naszą ufność i kroczyli drogą miłości.

Umocnieni Bożym błogosławieństwem, otwórzmy się na działanie Ducha Świętego, byśmy nieśli płomyk Jego miłości tam, gdzie panuje ciemność.