1. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. O godz. 10.00 na Placu Katedralnym zostanie odprawiona Msza świętą pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Stanisława Budzika. Po Eucharystii ok. godz. 11.15 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Trasa będzie wiodła ulicami: z Placu Katedralnego ul. Królewską, Prymasa Wyszyńskiego, Bernardyńską, Plac Wolności, Wróblewskiego, Krakowskim Przedmieściem, Królewską na Plac Katedralny. Ołtarze będą usytuowane: przy seminarium, przy kościele św. Pawła, przy kościele Świętego Ducha oraz przy kościele św. Piotra.  Zakończenie procesji zaplanowane jest na godz. 12.30. W archikatedrze, tego dnia, będą odprawione Msze święte w następujących godzinach: 6.00, 7.00, 8.30, 17.00 oraz o godz. 19.00. Tę Mszę świętą będą sprawowali kapłani, którzy wraz naszym księdzem Krzysztofem obchodzą 10. rocznicę święceń. Liturgii będzie przewodniczył ksiądz biskup Adam Bab. Po Eucharystii zapraszamy na czuwanie Maryjne, z racji trzeciego dnia miesiąca.
  2. Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy w dni zwykłe o godz. 18.30, a w niedziele i święta o 18.00. Od 4 do 10 czerwca, w czasie trwania oktawy Bożego Ciała, codziennie w ramach nabożeństw będziemy uczestniczyli w procesji z Najświętszym Sakramentem.
  3. W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca. Mszę świętą z udziałem dzieci odprawimy o godz. 17.00. Godzinę wcześniej zapraszamy je na spowiedź.

 

Słowo życia:

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu, Bogu,

który jest, który był i który przychodzi

 

Niech będzie uwielbiony Bóg w Trójcy Świętej Jedyny, Bóg miłości i pokoju, bogaty w łaskę i wierność. Otwórzmy się na Jego obecność i pozwólmy Mu zamieszkać w nas, a na pewno zobaczymy Jego wielkie dzieła w naszym życiu.

Niech zstąpi na nas błogosławieństwo Jedynego i Najwyższego Boga, abyśmy żyli Jego obecnością i trwali w Jego miłości.