1. Niedziela Trójcy Świętej ukazuje nam Boga, który jest jednością Ojca, Syna i Ducha Świętego. Jedności z braćmi doświadczamy także we wspólnocie Kościoła. Pokój Chrystusowy, który od Boga pochodzi, zanieśmy innym. Pamiętajmy o modlitwie za bliźnich, których napotykamy na drogach wiary. Zachęcamy także do lektury Listu do parafian, który znajdziemy w kruchcie katedry.
  2. 6 czerwca przypada czwarta rocznica śmierci abp. Bolesława Pylaka. Mszy św. za zmarłego Pasterza diecezji we wtorek o godz. 19.00 przewodniczyć będzie abp Stanisław Budzik (więcej).
  3. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze święte o 6.00, 7.00, 8.30, 10.00, 17.00 i 19.00. Po Eucharystii o godz. 10.00, sprawowanej na placu katedralnym przez Metropolitę Lubelskiego, wyruszy uroczysta procesja do czterech ołtarzy. Trasa procesji przebiegać będzie ulicami Królewską, Wyszyńskiego, Bernardyńską, Wróblewskiego, Krakowskim Przedmieściem i Królewską. Nasz udział w procesji oraz udekorowanie okien i balkonów niech będzie wyznaniem wiary i znakiem szacunku wobec Chrystusa Eucharystycznego. Wieczorem o godzinie 20.00 zapraszamy na plac katedralny na Wieczór Chwały. Adorację i uwielbienie Chrystusa Eucharystycznego poprowadzi Wspólnota Guadalupe.
  4. W czasie trwania oktawy Bożego Ciała, codziennie w ramach nabożeństw czerwcowych, procesja Eucharystyczna.
  5. W piątek obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Archikatedralnego. Msze święte jak w dni powszednie.
  6. Zwracamy uwagę, iż Władze Miasta zdecydowały o zamknięciu w czerwcu ul. Królewskiej w okolicach Bramy Krakowskiej. Zakaz ruchu samochodów prywatnych obowiązuje od piątku od godz. 18.00 do północy w niedzielę. Dojazd do katedry w te dni wyłącznie od ul. Wyszyńskiego.

 Słowo życia:

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu,

Bogu, który jest, który był i który przychodzi

Jesteśmy dziećmi Boga Ojca, który nas miłuje miłością miłosierną w Jezusie Chrystusie i pozwala żyć w mocy Jego Ducha. Niech Bóg w Trójcy Świętej Jedyny zamieszka w nas i uczy nas swojej mądrości, abyśmy byli mocni nadzieją i żyli w pokoju ze wszystkimi ludźmi.

Trwajmy w uwielbieniu i dziękczynieniu za wielkie dzieła Jego miłości i prośmy o Jego błogosławieństwo.

4 czerwca 2023 r.