1. Przypominamy o dzisiejszych wydarzeniach w katedrze: o godz. 15.00 Eucharystia rozpoczynająca Marsz Życia i Rodziny oraz finałowy koncert Lubelskiej Wiosny Organowej o godz. 18.00. Wystąpi Chór Akademicki KUL pod dyrekcją prof. Grzegorza Pecki i katedralny organista Stanisław Maryjewski. Zapraszamy.
  2. W środę 29 maja, Mszą św. sprawowaną w katedrze przez Biskupa Polowego o godz. 10.00, rozpoczną się obchody Dnia Weterana. Z tej racji oraz z powodu przygotowań do uroczystości Bożego Ciała będą ograniczenia w korzystaniu z parkingu przed katedrą w środę, zaś w czwartek będzie on zamknięty.
  3. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. o godz. 6.00, 7.00, 8.30, 10.00, 17.00 i 19.00. Eucharystii o 10.00 na placu katedralnym przewodniczyć będzie abp. Stanisław Budzik. Po liturgii wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami: Królewską, Wyszyńskiego, Bernardyńską, Placem Wolności, Wróblewskiego, Krakowskim Przedmieściem i Królewską. Udział w procesji i udekorowane okna domów niech będą wyrazem naszej wiary w Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
  4. W wieczór Bożego Ciała o godz. 20.00 przed katedrą odbędzie się Wieczór Chwały. Radosne uwielbienie Boga i adorację Chrystusa Eucharystycznego poprowadzi Wspólnota Guadalupe wraz z Młodzieżową Orkiestrą Kameralną Eleftheria.
  5. W czasie trwania oktawy Bożego Ciała w ramach nabożeństw majowych i czerwcowych będziemy uczestniczyli w procesji z Najświętszym Sakramentem.
  6. Od wczoraj kopia obrazu Matki Bożej Płaczącej, którą znamy m.in. z uroczystości 3 lipca, towarzyszy misjom głoszonym w parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku. Niech Pani Katedralna wyprasza proszącym wiele łask.
  7. Wszystkim mamom składamy najserdeczniejsze życzenia. Także tym, które od nas odeszły – niech towarzyszy nasza wdzięczność i modlitwa.

Słowo życia:

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu, Bogu,

który jest, który był i który przychodzi

Niech będzie uwielbiony Bóg w Trójcy Świętej Jedyny, Bóg miłości i pokoju, bogaty w łaskę i wierność. Otwórzmy się na Jego obecność i pozwólmy Mu zamieszkać w nas, by móc doświadczyć dzieł Jego miłosierdzia.

Niech zstąpi na nas błogosławieństwo Jedynego i Najwyższego Boga, abyśmy żyli Jego obecnością i trwali w Jego miłości.

26 maja 2024 r.