1. We czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. O godz. 10.00 wyruszy z archikatedry procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa będzie wiodła ulicami Królewską, Lubartowską, Świętoduską, Krakowskim Przedmieściem, Królewską na Plac Katedralny. Tutaj zostanie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem Pasterza naszej archidiecezji. Udekorowane okna naszych domów niech będą wyrazem naszej wiary w Chrystusa obecnego w Najświętszym sakramencie. W archikatedrze, tego dnia, będą odprawione Msze święte w następujących godzinach: 6.00, 7.00, 8.30, 17.00 i 19.00. Od godziny  00 na Błoniach przed Zamkiem rozpocznie się Koncert Chwały – modlitewne spotkanie młodych. Zapraszamy.
  2. W piątek podczas Mszy świętej o godz. 19.00 ks. bp Ryszard Karpiński udzieli przygotowanym osobom sakramentu bierzmowania.
  3. Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy w dni zwykłe o godz. 18.30, a w niedziele i święta o 18.00. Od 16 do 22 czerwca, w czasie trwania oktawy Bożego Ciała, codziennie w ramach nabożeństw będziemy uczestniczyli w procesji z Najświętszym Sakramentem.
  4. Przed katedrą Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, działające przy naszej parafii, prowadzi zbiórkę ofiar przeznaczonych na remont domu rekolekcyjnego młodzieży w Częstoborowicach i jednocześnie zaprasza dzieci i młodzież do skorzystania z ofert i inicjatyw wakacyjnych. Szczegółowe informacje u młodzieży.

 

 

Słowo życia:

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu,

Bogu, który jest, który był i który przychodzi

 

Jesteśmy dziećmi Boga Ojca, który nas miłuje miłością miłosierną w Jezusie Chrystusie i pozwala żyć w mocy Jego Ducha. Niech Bóg w Trójcy Świętej Jedyny zamieszka w nas i uczy nas swojej mądrości, abyśmy byli mocni nadzieją  i żyli w pokoju ze wszystkimi ludźmi.

Trwajmy w uwielbieniu i dziękczynieniu za wielkie dzieła Jego miłości w naszym życiu i prośmy o Jego błogosławieństwo.