1. Dzisiaj o godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji wszystkich małżonków, którzy zawarli sakramentalny związek w archikatedrze w 2023 roku. Zapraszamy także do udziału w nabożeństwie, którym kończymy Stary Rok. Po Mszy św. o godz. 19.00 uklękniemy przed Najświętszym Sakramentem by przeprosić za zło, podziękować w uroczystym Te Deum za otrzymane łaski oraz prosić o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku.
  2. Nowy Rok obchodzimy jako Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze święte w porządku niedzielnym. Nie będzie jedynie Mszy św. o godz. 6.00.
  3. W środę, z racji trzeciego dnia miesiąca stycznia, zapraszamy na czuwanie Maryjne. Modlitwę poprowadzą siostry zakonne z naszej parafii.
  4. W sobotę, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana Świętem Trzech Króli. Msze święte odprawiamy w porządku niedzielnym. Eucharystii na rozpoczęcie Orszaku Trzech Króli o godz. 10.00 przewodniczyć będzie abp Stanisław Budzik. Podczas każdej Mszy św. nastąpi obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła. Po Mszy św. o 8.30 – różaniec wynagradzający z racji pierwszej soboty miesiąca. O 17.00 spotkanie grupy św. Rity.
  5. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do świątecznego przystrojenia katedry. Serdeczne „Bóg zapłać!” księżom wikariuszom, siostrom zakonnym, panom kościelnym oraz tym osobom, które pomagały w ubieraniu choinek, przygotowaniu szopki i świątecznych dekoracji. Słowa wdzięczności kierujemy także za przedświąteczne porządki w naszym kościele.
  6. Trwa wizyta duszpasterska. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjmują duszpasterzy w swoich domach. Wyrażamy wdzięczność łącznikom, którzy pomagają w organizacji kolędy w swoim środowisku. Program kolędy znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na internetowej stronie parafii. Przy zakrystii znajdziemy wodę święconą.

Słowo życia

Kto szanuje matkę, jakby skarby gromadził.

Kto czci ojca, radość mieć będzie z dzieci

Chrystus Pan pragnie zamieszkać w naszych rodzinach, by napełnić je swoim pokojem i umacniać w jedności. Dom zamieszkały przez Chrystusa, jaśnieje radością życia i potęgą Jego miłości.

Umocnieni Bożym błogosławieństwem przyobleczmy się w dobroć i pokorę, cichość i cierpliwość, przebaczenie i miłosierdzie, aby życie Jezusa objawiło się w naszych rodzinach.

31 grudnia 2023 r.