1. Jutro ostatni dzień kalendarzowego roku. O godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza święta oraz nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Przed Bogiem, który jest Panem czasu uklękniemy i przeprosimy za wszelkie zło minionego roku, następnie podziękujemy w uroczystym Te Deum za wszelkie łaski otrzymane od Boga oraz poprosimy, byśmy następny rok przeżyli w mocy Ducha Świętego
  2. We wtorek Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze święte będziemy odprawiali w porządku niedzielnym. O godz. 11.30 uroczystą Mszę świętą będzie celebrował ksiądz biskup Mieczysław Cisło.
  3. Najbliższy czwartek to 3 dzień miesiąca. W naszym sanktuarium – Czuwanie Maryjne. Modlitwom przewodniczyć będą wierni z parafii Prawno.
  4. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Mszę świętą z udziałem dzieci odprawimy o godz. 17.00.
  5. W sobotę po Mszy świętej o godz. 19.00 odbędzie się koncert chóru Peuri Cantores Lublinenses. Zapraszamy.
  6. W przyszłą niedzielę, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana świętem Trzech Króli. Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. Ok. godz. 12.00 z placu przy kościele O. Kapucynów do archikatedry wyruszy orszak Trzech Króli. Tutaj o godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza święta, której będzie przewodniczył ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik. Podczas każdej Mszy świętej nastąpi obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła.
  7. Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Celem wizyty jest spotkanie duszpasterza ze wszystkimi domownikami, rozmowa na tematy duszpasterskie oraz wspólna modlitwa z błogosławieństwem kapłańskim dla całego domu. Niech ten dom stanie się domowym kościołem, niech przypomina o tym świeca, biały obrus, czy Pismo św. O terminie wizyty każda rodzina zostanie powiadomiona.

Słowo życia

Kto szanuje matkę, jakby skarby gromadził.

Kto czci ojca, radość mieć będzie z dzieci

Chrystus Pan pragnie z nową mocą zamieszkać w naszych rodzinach, napełniać je swoim pokojem i umacniać w miłości. Każda rodzina, która zaprosi Chrystusa do swojego domu zajaśnieje radością życia i potęgą Jego miłości.     Umocnieni Bożym błogosławieństwem przyobleczmy się w dobroć i pokorę, cichość i cierpliwość, przebaczenie i miłosierdzie, aby życie Jezusa objawiło się w naszych rodzinach.