1. Dziś w Uroczystość Świętej Rodziny o godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji wszystkich par małżeńskich, które w archikatedrze zawarły sakramentalny związek małżeński w 2019 roku.
  2. We wtorek ostatni dzień kalendarzowego roku. Na godz. 18.30 zapraszamy na nieszpory ku czci NMP, po nich zostanie odprawiona Msza święta oraz nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Przed Bogiem, który jest Panem czasu uklękniemy i przeprosimy za wszelkie zło minionego roku, następnie podziękujemy w uroczystym Te Deum za wszelkie łaski otrzymane od Boga oraz poprosimy, by Eucharystia, którą celebrujemy stała się źródłem nowego życia w nas.
  3. W środę Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze święte będziemy odprawiali w porządku niedzielnym. O godz. 11.30 uroczystą Mszę świętą będzie celebrował ksiądz biskup Mieczysław Cisło.
  4. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Mszę świętą z udziałem dzieci odprawimy o godz. 17.00. W tym dniu, w naszym sanktuarium – Czuwanie Maryjne. Modlitwom przewodniczyć będą wierni z parafii ze Świdnika.
  5. Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Celem wizyty jest spotkanie duszpasterza ze wszystkimi domownikami, rozmowa na temat rozpoczynającego się synodu naszej archidiecezji oraz wspólna modlitwa z błogosławieństwem kapłańskim dla całego domu. Niech ten dom stanie się domowym kościołem, niech przypomina o tym świeca, biały obrus, czy Pismo św. O terminie wizyty każda rodzina zostanie powiadomiona. Harmonogram kolędy możemy znaleźć na stronie katedry.

 

Słowo życia

Kto szanuje matkę, jakby skarby gromadził.

Kto czci ojca, radość mieć będzie z dzieci

 

Chrystus Pan pragnie z nową mocą zamieszkać w naszych rodzinach, napełniać je swoim pokojem i umacniać w miłości. Każda rodzina, która zaprosi Chrystusa do swojego domu zajaśnieje radością życia i potęgą Jego miłości. Umocnieni Bożym błogosławieństwem przyobleczmy się w dobroć i pokorę, cichość i cierpliwość, przebaczenie i miłosierdzie, aby życie Jezusa objawiło się w naszych rodzinach.