1. Dziś o godz. 16.00 odbędzie się zebranie łączników.
  2. Od czwartku do niedzieli będziemy przeżywać centralne święto naszej wiary – Święte Trzy Dni, czyli Paschalne Misterium Chrystusa. Oto szczegółowy plan nabożeństw: Wielki Czwartek:  Msza święta Krzyżma –  godz. 10.00. Msza święta Wieczerzy Pańskiej – godz. 18.00.  Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 21.00.
  3. Liturgia Wielkiego Piątku – godz. 18.00, następnie przejdziemy ulicami Starego Miasta rozważając stacje drogi krzyżowej. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły. W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna do Miłosierdzi Bożego. Zapraszamy na godz. 15.00. Tego dnia od godziny 20.00 do 23.00 w wybranych kościołach Lublina będą się odbywać czuwania modlitewne połączone ze sprawowaniem sakramentu pokuty i pojednania. Są one organizowane przede wszystkim z myślą o tych, którzy przyjeżdżają z daleka do domu na święta i którym trudno było skorzystać ze spowiedzi podczas rekolekcji wielkopostnych.
  4. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 7.00 rano. Pokarmy będziemy święcić o godz. 7.00; 7.30 8.00; 8,50; a od 10.00 co pół godziny do godz. 16.00.
  5. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zapraszamy na Jutrznię, która będzie celebrowana o godz. 9.00 rano.
  6. W Wigilię Paschalną początek liturgii o godz. 20.00. Zakończymy procesją rezurekcyjną.(W piątek i sobotę prosimy zabrać ze sobą świece).
  7. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza święta ogłaszająca światu radość – o godz. 6.00 rano. Pozostałe Msze święte – będziemy odprawiali w porządku niedzielnym z wyjątkiem Mszy św. o godz. 7.00. Uroczystą Sumę z udziałem kapituły archikatedralnej w dzień Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 10.00 odprawi ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik.Jako wyraz solidarności z biednymi, Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i świece paschalne na pomoc dla uchodźców.

Słowo życia

Dla nas Chrystus ogołocił samego siebie i stał się posłusznym aż do śmierci,

a była to śmierć na krzyżu

 

W męce i śmierci Chrystusa Pana odsłania się tajemnica Boga, który cierpi i umiera z miłości do każdego człowieka. Kontemplując cierpiące oblicze Chrystusa, uczmy się miłości, która karmi się ofiarą i czyni życie bezinteresownym darem dla braci.

Stojąc u progu Wielkiego Tygodnia, prośmy o Boże błogosławieństwo, abyśmy w głębokiej ciszy i milczeniu podążali za Chrystusem na Kalwarię i w Nim odnajdywali najgłębszy sens swojego powołania.