1. Od czwartku do niedzieli będziemy przeżywać centralne święto naszej wiary – Święte Trzy Dni, czyli Paschalne Misterium Chrystusa.

Oto szczegółowy plan nabożeństw:

  1. Zgodnie z zarządzeniem władz państwowych i kościelnych celebracje będą odbywały się w ścisłym gronie. Będzie można w nich uczestniczyć jednie drogą online poprzez naszą stronę internetową.

Wielki Czwartek:  Msza święta Krzyżma –  godz. 10.00

Msza święta Wieczerzy Pańskiej – godz. 18.00

Liturgia Wielkiego Piątku – godz. 18.00

W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę Jutrznia będzie celebrowana o godz. 9.00 rano.

Wigilia Paschalną – godz. 20.00.

Zakończy się błogosławieństwem Najświętszym sakramentem w progu katedry.

 

W tym roku poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny ma mieć charakter liturgii domowej. Przed śniadaniem niedzielnym błogosławieństwo wypowiada ojciec, matka lub inna osoba dorosła. Modlitwę błogosławieństwa możemy znaleźć na naszej stronie internetowej.

 

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza święta o godz. 10.00 będzie transmitowana przez TVP Lublin, przewodniczył jej będzie ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik. Pierwsza Msza święta o godz. 6.00 rano.

 

Słowo życia

Dla nas Chrystus ogołocił samego siebie i stał się posłusznym aż do śmierci,

a była to śmierć na krzyżu

W męce i śmierci Chrystusa Pana odsłania się tajemnica Boga, który cierpi i umiera z miłości do każdego człowieka. Kontemplując cierpiące oblicze Chrystusa, uczmy się miłości, która karmi się ofiarą i czyni życie bezinteresownym darem dla braci.

Stojąc u progu Wielkiego Tygodnia, prośmy o Boże błogosławieństwo, abyśmy w głębokiej ciszy i milczeniu podążali za Chrystusem na Kalwarię i w Nim odnajdywali najgłębszy sens swojego powołania.