1. We wtorek, 9 czerwca, w archikatedrze – uroczystość: Rocznica Poświęcenia Kościoła Metropolitalnego. Główne Msze święte o godz. 9.00 i 19.00.
  2. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze święte będą odprawione w następujących godzinach: 6.00, 7.00, 8.30, 10.00 oraz 17.00 i 19.00. Uwzględniając ostatnie regulacje rządowe pandemii, zgodnie z interpretacją tychże przepisów przez sekretariat KEP, informujemy, że odbędzie się procesja Bożego Ciała z zachowaniem środków bezpieczeństwa: uczestnicy mają obowiązek zachowania odległości między sobą nie mniejszej niż 2 metry lub zakrywania ust i nosa, jednocześnie nie obowiązuje limit 150 osób. Po Mszy świętej o godz. 10.00, którą będzie celebrował w archikatedrze ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Ołtarze będą usytuowane: dwa na Placu Katedralnym, przy kościele św. Piotra (Królewska 9), oraz przy kościele Świętego Ducha. Tam nastąpi zakończenie procesji.
  3. W czasie trwania oktawy Bożego Ciała, codziennie w ramach nabożeństw będziemy uczestniczyli w procesji z Najświętszym Sakramentem.
  4. W sobotę, 13 czerwca o godz. 19.00 ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik będzie przewodniczył Mszy świętej z udziałem kapłanów, którzy przed 50. laty przejęli święcenia prezbiteratu. Wśród nich jest ksiądz biskup Mieczysław Cisło. Już dziś złotym Jubilatom życzymy obfitości łask i polecamy ich opiece Matki Bożej, Pani Katedralnej.
  5. W kruchcie katedry będzie można złożyć ofiarę do puszki na rzecz świątyni Opatrzności w Warszawie.

 

Słowo życia:

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu,

Bogu, który jest, który był i który przychodzi

 

Jesteśmy dziećmi Boga Ojca, który nas miłuje miłością miłosierną w Jezusie Chrystusie i pozwala żyć w mocy Jego Ducha. Niech Bóg w Trójcy Świętej Jedyny zamieszka w nas i uczy nas swojej mądrości, abyśmy byli mocni nadzieją  i żyli w pokoju ze wszystkimi ludźmi.

Trwajmy w uwielbieniu i dziękczynieniu za wielkie dzieła Jego miłości w naszym życiu i prośmy o Jego błogosławieństwo.