1. We wtorek Mszę świętą o godz. 19.00 będą koncelebrowali kapłani, którzy przed 25 lat przyjęli święcenia. Liturgii będzie przewodniczył ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik.
  2. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. O godz. 10.00 wyruszy z archikatedry procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa będzie wiodła przez Bramę Trynitarską, Rynek, Rybną, Noworybną, Lubartowską, Kowalską na Plac Zamkowy. Tutaj zostanie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem Pasterza naszej archidiecezji. Na trasie procesji będą usytuowane ołtarze: na Placu Katedralnym, przy ul. Rynek 8, na ul. Lubartowskiej przy poczcie, na Placu Zamkowym. Udekorowane okna naszych domów niech będą wyrazem naszej wiary w Chrystusa obecnego w Najświętszym sakramencie. W archikatedrze, tego dnia, będą odprawione Msze święte w następujących godzinach: 6.00, 7.00, 8.30, 17.00 i 19.00. Od godziny  30 na Placu Zamkowym rozpocznie się Koncert Chwały – modlitewne spotkanie młodych. Zapraszamy.
  3. Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy w dni zwykłe o godz. 18.30, a w niedziele i święta o 18.00. Od 1 do 7 czerwca, w czasie trwania oktawy Bożego Ciała, codziennie w ramach nabożeństw będziemy uczestniczyli w procesji z Najświętszym Sakramentem.
  4. W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca. Mszę świętą z udziałem dzieci odprawimy o godz. 17.00. Godzinę wcześniej zapraszamy je na spowiedź. Na ten dzień ksiądz arcybiskup udzielił dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych
  5. Przy wyjściu z katedry studenci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego będą zbierali ofiary do puszki na rzecz tej uczelni.

 

Słowo życia:

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu, Bogu,

który jest, który był i który przychodzi

 

Niech będzie uwielbiony Bóg w Trójcy Świętej Jedyny, Bóg miłości i pokoju, bogaty w łaskę i wierność. Otwórzmy się na Jego obecność i pozwólmy Mu zamieszkać w nas, a na pewno zobaczymy Jego wielkie dzieła w naszym życiu.

Niech zstąpi na nas błogosławieństwo Jedynego i Najwyższego Boga, abyśmy żyli Jego obecnością i trwali w Jego miłości.