1. Zaproszenie Metropolity Lubelskiego.

 

  1. Dziś o godz. 16.00 odbędzie się zebranie łączników. Za kilka dni przyniosą oni do naszych domów List Z Maryja ku wspólnocie, w którym zawarte są treści dotyczące najbliższego wydarzenia w dniu 5 czerwca.

 

 

  1. Dziś po Mszy świętej o godz. 13.00 ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik otworzy wystawę poświęconą Prymasowi Tysiąclecia zorganizowaną przez Fundację Nasza Tradycja. W tym roku przypada 70. rocznica ingresu biskupa lubelskiego Stefana Wyszyńskiego do naszej katedry. Wystawę będzie można zwiedzać do 12 czerwca.

 

  1. We czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. O godz. 10.00 wyruszy z archikatedry procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa będzie wiodła ulicami Królewską, Lubartowską, Świętoduską, Krakowskim Przedmieściem, Królewską na Plac Katedralny. Tutaj zostanie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem Pasterza naszej archidiecezji. Od godziny 19. 30 na Placu Katedralnym rozpocznie się Koncert Chwały – modlitewne spotkanie młodych. Zapraszamy.  Udekorowane okna naszych domów niech będą wyrazem naszej wiary w Chrystusa obecnego w Najświętszym sakramencie. W archikatedrze, tego dnia, będą odprawione Msze święte w następujących godzinach: 6.00, 7.00, 8.30, 17.00 i 19.00.

 

 

  1. W czasie trwania oktawy Bożego Ciała, codziennie w ramach nabożeństw będziemy uczestniczyli w procesji z Najświętszym Sakramentem.

 

  1. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd 11 czerwca, na diecezjalną pielgrzymkę do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

 

Słowo życia:

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu,

Bogu, który jest, który był i który przychodzi

 

Jesteśmy dziećmi Boga Ojca, który nas miłuje miłością miłosierną w Jezusie Chrystusie i pozwala żyć w mocy Jego Ducha. Niech Bóg w Trójcy Świętej Jedyny zamieszka w nas i uczy nas swojej mądrości, abyśmy byli mocni nadzieją  i żyli w pokoju ze wszystkimi ludźmi.

Trwajmy w uwielbieniu i dziękczynieniu za wielkie dzieła Jego miłości w naszym życiu i prośmy o Jego błogosławieństwo.