1. Przypominamy o Papieskim Marszu Wdzięczności, który dziś w 18. rocznicę odejścia św. Jana Pawła II wyruszy o godz. 14.00 spod kościoła Świętej Rodziny i zakończy się o 15.30 Mszą św. w kościele akademickim KUL.
  2. Jutro, 3 kwietnia, Mszą św. o godz. 19.00 rozpoczynamy czuwanie maryjne, które poprowadzą klerycy naszego Seminarium. W liturgii modlić się będziemy za solenizantów: ks. bp. Ryszarda Karpińskiego i ks. prał. Ryszarda Lisa.
  3. Od czwartku do niedzieli przeżywać będziemy najważniejsze dni roku liturgicznego – Trzy Święte Dni, w które dokonało nasze zbawienie.
  4. Wielki Czwartek o godz. 10.00 Msza Krzyżma, podczas której święcone są oleje krzyżma i chorych oraz kapłani odnawiają przyrzeczenia złożone w dniu święceń. Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Prosimy o modlitwę za kapłanów.
  5. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18.00, następnie przejdziemy ulicami Starego Miasta, rozważając stacje drogi krzyżowej. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły. W Wielki Piątek o godz. 15.00 rozpoczyna się nowenna do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy także na wieczorną adorację przy grobie Pańskim. Tego dnia od godziny 20.00 do 23.00 noc konfesjonałów, organizowana z myślą o tych, którzy wracają do domu na święta i którym trudno było skorzystać ze spowiedzi podczas rekolekcji wielkopostnych.
  6. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 9.00 modlimy się Jutrznią. Zapraszamy.
  7. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 7.00 rano. Poświęcenie pokarmów co pół godziny od godz. 7.00 do godz. 16.00, z jednym wyjątkiem: o 8.50 poświęcenie pokarmów przed jutrznią i po jej zakończeniu o godz. 10.00.
  8. Wigilię Paschalną rozpoczniemy o godz. 20.00. Liturgia zakończy się procesją rezurekcyjną. Na Wielkopiątkową Drogę Krzyżowa i Wigilię Paschalną prosimy zabrać świece.
  9. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. ogłaszająca światu radość o godz. 6.00 rano. Nie będzie Eucharystii o godz. 7.00, pozostałe celebracje w porządku niedzielnym. Mszę św. o godz. 11.30, z udziałem Kapituły Archikatedralnej, odprawi arcybiskup Stanisław Budzik.

Słowo życia

Dla nas Chrystus ogołocił samego siebie i stał się posłusznym
aż do śmierci,
a była to śmierć na krzyżu

W męce i śmierci Chrystusa Pana odsłania się tajemnica Boga, który cierpi i umiera z miłości do człowieka. Kontemplując cierpiące oblicze Chrystusa, uczmy się miłości, która karmi się ofiarą i czyni życie bezinteresownym darem dla braci.

Rozpoczynając Wielki Tydzień prośmy o Boże błogosławieństwo, abyśmy w ciszy i zadumie podążali za Chrystusem na Kalwarię i w Nim odnajdywali najgłębszy sens naszego powołania.

2 kwietnia 2023 r.