1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Jego sercem są trzy najważniejsze dni roku liturgicznego – Triduum sacrum – w które dokonało się nasze zbawienie.
  2. Wielki Czwartek o godz. 10.00 odprawiamy Mszę Krzyżma, z poświęceniem olejów krzyżma, katechumenów i chorych oraz odnowieniem przez kapłanów przyrzeczeń złożonych w dniu święceń. O godz. 18.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej. To dzień dziękczynienia za Sakramenty Eucharystii i Kapłaństwa. Pamiętajmy o modlitwie za kapłanów.
  3. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18.00. Po niej wyruszy Droga Krzyżowa ulicami Starego Miasta. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły. W Wielki Piątek o godz. 15.00 rozpoczyna się nowenna do Miłosierdzia Bożego. Tego dnia od godziny 20.00 do 23.00 okazja do spowiedzi w ramach tzw. nocy konfesjonałów.
  4. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 9.00 zapraszamy na Jutrznię.
  5. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 7.00 rano. Poświęcenie pokarmów co pół godziny od godz. 7.00 do godz. 16.00. Z racji na jutrznię – poświęcenie pokarmów o 8.50 i po jej zakończeniu o godz. 10.00. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i po niej poświęcenie pokarmów.
  6. Wigilię Paschalną rozpoczniemy o godz. 20.00. Liturgia zakończy się procesją rezurekcyjną. Na Wielkopiątkową Drogę Krzyżowa i Wigilię Paschalną zabierzmy świece.
  7. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. ogłaszająca światu radość paschalną o godz. 6.00 rano. Nie będzie Eucharystii o godz. 7.00, pozostałe celebracje w porządku niedzielnym. Mszę św. o godz. 11.30, z udziałem Kapituły Archikatedralnej, odprawi arcybiskup Stanisław Budzik.
  8. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzić będziemy w poniedziałek 8 kwietnia. W tym dniu będzie można podjąć dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego.
  9. Caritas parafialna rozprowadza baranki z czekolady oraz świece paschalne. Można także złożyć ofiarę do puszki na wsparcie dzieł prowadzonych przez Caritas.

Słowo życia

Dla nas Chrystus ogołocił samego siebie

i stał się posłusznym aż do śmierci, a była to śmierć na krzyżu

W męce i śmierci Chrystusa Pana odsłania się tajemnica Boga, który cierpi i umiera z miłości do człowieka. Kontemplując cierpiące oblicze Chrystusa, uczmy się miłości, która karmi się ofiarą i czyni życie bezinteresownym darem dla braci.

Prośmy o Boże błogosławieństwo, abyśmy w ciszy i zadumie podążali za Chrystusem na Kalwarię i w Nim odnajdywali najgłębszy sens naszego powołania.

24 marca 2024 r.