Jubileusz 35-lecia Straży Granicznej transparent

Eucharystia sprawowana 15 maja 2026 r. o godz. 17.00 pod przewodnictwem Biskupa Polowego Wojska Polskiego Wiesława Lechowicza była pierwszym akcentem Święta Straży Granicznej. Homilię wygłosił Metropolita Lubelski Stanisław Budzik. Koncelebrowali kapelani wojskowi. Święto upamiętniło 35-lecie powstanie Straży Granicznej. Ciąg dalszy centralnych obchodów święta z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego miała miejsce na Placu Zamkowym 16 maja 2026 roku.