1. Dziękujemy wiernym, którzy uczestniczyli w katedralnych obchodach uroczystości Bożego Ciała. Wdzięczni jesteśmy tym, których praca umożliwiła organizację i sprawny przebieg uroczystości. Za przygotowaniem liturgii, podium, dekoracji, kwiatów, czterech ołtarzy, śpiewów, nagłośnienia, za niesieniem baldachimu, obrazów i feretronów, sypaniem kwiatów, jak również za przygotowaniem Wieczoru Chwały – stoją konkretni ludzie. Bóg zapłać!
  2. Jutro z racji trzeciego dnia miesiąca, po Mszy św. o godz. 19.00, czuwanie Maryjne. Modlitwom przewodniczyć będą wierni z parafii pw. Przemienienia Pańskiego z Garbowa. Zapraszamy.
  3. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. O godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego, następnie wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy wewnątrz katedry.
  4. 6 czerwca, w 5. rocznicę śmierci abpa Bolesława Pylaka, o godz. 19.00 abp Stanisław Budzik przewodniczyć będzie Mszy św. w intencji Zmarłego. Oprawę muzyczną liturgii zapewni chór Rapsodia z Lipna. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. W piątek 7 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. jak w dni powszednie.
  6. W sobotę wspominamy w liturgii Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
  7. W przyszłą niedzielę 9 czerwca w archikatedrze uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Archikatedralnego.
  8. W sobotę 15 czerwca o godz. 12.00 w klasztorze ss. Szarytek przy ul. Dolnej 3 Maja 4, odbędzie się spotkanie łączników i Rady Duszpasterskiej.
  9. Władze Miasta zamknęły ul. Królewską w okolicach Bramy Krakowskiej dla ruchu samochodów prywatnych od godz. 18.00 w piątek do północy w niedzielę. Dojazd do katedry w te dni wyłącznie od ul. Wyszyńskiego.
  10. Taca za tydzień przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Lublinie. Dzisiaj gościmy dwoje studentów, którzy w sierpniu wraz z Siostrami z Katolickiego Misyjnego Stowarzyszenia Sług Miłosierdzia Bożego wylatują jako wolontariusze na misje do Peru. Chcą nas prosić o pomoc w zakupie biletów i wsparcie misje.

         Słowo życia:

Słowo Twoje, Panie, jest prawdą,

uświęć nas w prawdzie

Prawda Ewangelii, którą głosi Chrystus jest największą promocją osoby ludzkiej. Porusza do głębi serce człowieka i pragnie zamieszkać w nim jako drogocenny skarb, aby w radości i cierpieniu objawiała się jej przeogromna moc.

Umocnieni błogosławieństwem Boga miejmy odwagę szukać codziennie Jego prawdy, która wyzwala.

2 czerwca 2024 r.